Respawn.pl

MVP PK zwycięża CS:GO Asia Summit

Autor: Michał Maćkowski

Zespół MVP PK wygrywa pierwszą edycję CS:GO Asia Summit 2018, pokonując finale Grayhound wynikiem 2:0.

W zawodach wzięły udział cztery zespoły, które walczyły o pulę nagród wynoszącą 60 000$. Zespół MVP PK w pierwszym etapie rozgrywek pokonał B.O.O.T-d[S], aby następnie zmierzyć się z Grayhound, które niespodziewanie wyeliminowało TyLoo. Spotkanie rozpoczęło się na mapie Inferno wybranej przez zawodników z Korei Południowej. Od samego początku oglądaliśmy dominację ze strony zawodników MVP PK, którzy po stronie atakującej wygrali aż 12 rund. Po zmianie stron Grayhound starało się wrócić do meczu, lecz zakończyło się to niepowodzeniem, a co za tym idzie przegraną mapą wynikiem 16:11.

Następnie przenieśliśmy się na mapę Nuke, która wybrali zawodnicy z Australii. Od początku wydawało się, że druga mapa zakończy się jeszcze szybciej niż poprzednia, ponieważ ekipa z Korei Południowej wygrała siedem rund z rzędu po stronie CT. Jednak zawodnicy Grayhound zdołali wrócić do spotkania, kończąc pierwszą połowę wynikiem 10:5. Po zmianie stron nastąpiła bardzo wyrównana rywalizacja, która doprowadziła do dogrywki. W niej lepsi okazali się zawodnicy z Korei, którzy zwyciężyli drugą mapę wynikiem 19:17 i całe spotkanie 2:0.