Respawn.pl

NiKo wybrany najlepszym zawodnikiem IEM Cologne!

Autor: Michał Maćkowski

Za nami jednej z ostatnich największych turniejów w tej wersji gry! Nagrodą MVP z ostatniego IEM Cologne rozgrywanego w katedrze CS:GO może pochwalić się Nikola “NiKo” Kovač.

Ostatnie IEM Cologne w CS:GO to już historia, w której zapisał się także Polak – Paweł “dycha” Dycha. Emocjonujący finał z udziałem ENCE oraz G2 przyniósł kibicom z całego świata emocje i pojedynek na najwyższym możliwym poziomie. To jednak tym razem nieco lepsza była ekipa Nikola “NiKo” Kovača, który został wybrany także MVP całego turnieju.

NiKo zgarnia MVP IEM Cologne

Katedra CS:GO pożegnała już graczy w tej wersji gry, jednak jej historia na pewno zostanie zapamiętana na długo. To wszystko dzięki niesamowitym rozgrywkom, jakie miały miejsce w Lanxess Arena. Wczoraj właśnie w tym miejscu triumfowało G2, a nagrodę indywidualną otrzymał także zawodnik tej formacji.

MVP zawodów ogłoszony został Nikola “NiKo” Kovač, który w play-offach rozgrywek był niezastępowy filarem zespołu. Zawodnik z Bośni i Hercegowiny w fazie pucharowej IEM Cologne uzyskał ocenę 1.46 i aż 94 ADR, czyli zadawanych obrażeń na rundę. Zawodnik otrzymał nagrodę z najlepszego zawodnika od ESL, czyli organizatora turnieju, ale także od HLTV, największego portalu o Counter-Strike na świecie.

Rating mówi sam za siebie. MVP po prostu mu się należało

Bardzo dobry występ NiKo widoczny był wszędzie, a szczególnie w liczbach. Zawodnik G2 na wszystkich rozegranych mapach uzyskał rating 2.0 wyższy niż 1.10, a dodatkowo tylko dwukrotnie miał więcej śmierci od zdobytych trafień. Na Nuke, pierwszej mapie finału uzyskał aż 22 trafienia, ginąc przy tym zaledwie osiem razy.

Bliski nagrody MVP był także kolega NiKo i młoda gwiazda zespołu – Ilya “⁠m0NESY⁠” Osipov, który przed rozpoczęciem fazy pucharowej prowadził w rankingu. To jednak lepsza dyspozycja Bośniaka w fazie pucharowej, pozwoliła mu wyprzedzić kolegę z zespołu i zgarnąć nagrody MVP.