Respawn.pl

N0thing pomoże compLexity w meczach ESL Pro League Season 9

Autor: Paweł Wilk

Gdy 22 marca do compLexity dołączał Hunter “SicK” Mims, wszystko wskazywało na to, że Jordan “n0thing” Gilbert będzie wreszcie mógł zakończyć swój pomocniczy epizod i wrócić do swojej głównej formacji. Okazuje się jednak, że tak nie będzie.

Jeden z najbardziej doświadczonych amerykańskich zawodników ponownie pojawi się na spotkaniu pod tagiem coL. Spowodowane jest to absencją Rickya “Rickeha” Mulhollanda, który nie zdołał na czas załatwić wszystkich spraw związanych z wizą. W konsekwencji Australijczyk nie będzie miał okazji rywalizować w dziewiątym sezonie ESL Pro League. Jego miejsce zajmie były reprezentant m.in. Cloud9, który w lutym awaryjnie poleciał z drużyną do Katowic jako piąty zawodnik. Niestety compLexity na IEM Katowice Major 2019 totalnie zawiodło i po porażkach z Astralis, MIBR i FaZe Clan zostało wyeliminowane.

Od tego czasu formacja Petera “stanislawa” Jarguza nie uczestniczyła w żadnym turnieju, a ograniczyła się tylko do internetowych eliminacji do DreamHack Masters Dallas, gdzie coL zostało wyeliminowane przez Team EnVy. Teraz zawodnicy będą mieli świetną okazję do przypomnienia się kibicom. Pierwszą okazją będzie faza grupowa dziewiątego sezonu ESL Pro League. Gilbert i spółka w swoim pierwszym meczu zmierzy się z Ghost Gaming. Później ekipę czekają jeszcze rywalizacje z Team Liquid i Lazarus Esports. Rozgrywki trwać będą w dniach od 16 do 18 kwietnia.

Skład compLexity podczas meczów ESL Pro League Season 9:

  • Rory “dephh” Jackson
  • Peter “stanislaw” Jarguz
  • Shahzeeb “ShahZaM” Khan
  • Hunter “SicK” Mims
  • Jordan “n0thing” Gilbert