Respawn.pl

Strona główna » Na co zwracać uwagę przy zakupie podkładki pod myszkę?

Na co zwracać uwagę przy zakupie podkładki pod myszkę?

Autor: Michał Maćkowski

Podkładka pod myszkę to rzecz wręcz obowiązkowa dla każdego gracza, ale i nawet użytkownika komputera. Dzisiaj przyjrzymy się zatem, na co zwrócić uwagę przy zakupie podkładki pod naszego gryzonia! 

Czasy, kiedy to pod myszkę kładło się gazetę, zeszyt od matematyki już minęły. Ślizgacze od gryzonia są teraz w niejednym niebie, a żywotność myszki znacznie się z tego powodu wydłużyła. Dlaczego podkładka pod myszkę jest ważnym elementem naszego zestawu komputerowego i na co należy zwracać uwagę przy jej zakupie – temu i nie tylko przyjrzymy się w tym artykule!

Dlaczego podkładka pod mysz do rzecz obowiązkowa? 

Zacznijmy od tego, co nieco wyżej mogliście już przeczytać. Mowa tutaj o ślizgaczach, które tracą swoje zastosowanie, kiedy to myszka nie chodzi po odpowiedniej powierzchni. Jeżeli przykładowo nasze biurko jest chropowate lub nierówne to ślizgacze zaczną się ścierać, a co za tym idzie mogą w niedługim czasie po prostu stracić swoje właściwości. To spowoduje automatycznie gorszą “ruchliwość”, bowiem “gumowe paski” odpowiadają między innymi za płynność naszego gryzonia.

fot.Genesis/ Krypton 550

Sensor optyczny użyty w myszce nie zawsze może być kompatybilny z naszą powierzchnią. Mając podkładkę pod myszkę, jesteśmy prawie iż nawet najgorsza myszka będzie działać prawidłowo, a kursor nie będzie zacinać się przy każdym ruchu, jeżeli myszką poruszamy się po nieprzystosowanej do tego powierzchni.

Sprawdź podkładkę Genesis – CARBON 500 MAXI LAVA

Na sam koniec trzeba jeszcze pamiętać, że powierzchnia po której porusza się nasz gryzoń również ulega zniszczeniu. Rysy lub po prostu zatarcia nie dotykają tylko samej myszki, ale również przykładowo drewnianego blatu, który po pewnym czasie będzie wyglądał tragicznie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie podkładki pod myszkę? 

Przejdźmy do sedna tego materiału, bowiem na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie podkładki pod myszkę? Na samym starcie trzeba powiedzieć o wielkości, bo nie zawsze większa oznacza lepsza. Oczywiście każdy z nas powinien dopasować wielkość do swoich preferencji i ilości miejsca na biurku. Jeżeli chcemy, aby podkładka pod myszkę zabrała więcej miejsca na biurku i również była pod klawiaturę, to oczywiście musimy zawiesić oko na spore wielkości podkładki. Natomiast jeżeli miejsca nie mamy zbyt wiele, to mała podkładka powinna wystarczyć. Oczywiście to zależy również od tego, co robimy na co dzień.  Gracze na pewno potrzebuję dużą podkładkę, szczególnie przy FPS’ach!

fot. Genesis/Carbon 500 L Logo

Nie wyobrażam sobie podkładek, które podczas użytkowania latają po całym biurku. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, czy od spodu podkładka została pokryta gumą. Dzięki temu podkładka powinna stabilnie leżeć na naszej powierzchni i przy szybkich ruchach nie powinna nawet drgnąć!

fot.Genesis/Carbon 700 XL Cordura

Materiał powstał przy współpracy z partnerem portalu IzakTV – marką Genesis.