Respawn.pl

Na Majorze w Brazylii esportowcy zagrają na stadionie? Apel s1mple’a i FalleNa

Autor: Aleksander Kurcoń

“Piłkarski stadion, albo nie jadę ESL” zażartował na Twitterze Oleksandr “s1mple” Kostyliev. Ukrainiec jest jednym z zawodników, którzy na Twitterze podjęli temat przeniesienia Majora na inną arenę.

IEM Major Rio 2022 zostało oficjalnie potwierdzone. Kibice z Brazylii czekali na tę informację od lat, zwłaszcza po tym, jak ESL One Rio zostało odwołane podczas pandemii koronawirusa. Nie wierzycie? Cóż, bilety na wydarzenie sprzedały się w mniej niż godzinę, mimo że turniej odbędzie się dopiero jesienią. Pojemność hali, na której odbędą się rozgrywki wynosi od 15 tysięcy do 22 tysięcy.

Zawodnicy CS:GO podjęli temat, żartując, że CS w Brazylii potrzebuje większych aren. Szczególnie popularne stały się wpisy Gabriela “FalleN” Toledo i Oleksandra “s1mple” Kostylieva. Brazylijczyk napisał: Potrzebujemy większego miejsca ESL. Dawajcie na stadion piłkarski. Z kolei s1mple napisał wprost: Albo stadion piłkarski, albo nie jadę. 

Do dyskusji włączył się klub Athletico Paranaense. Piłkarski zespół wrzucił zdjęcie swojego stadionu, na którym kiedyś odbyła się gala UFC i zapytał: To co chłopaki, chcecie Majora na piłkarskim stadionie? 

Oczywiście zmiana lokacji jest mało prawdopodobna. Jeśli jednak ESL zdecydowałby się na taki ruch, to Major w Brazylii byłby najprawdopodobniej najbardziej widowiskowym turniejem w historii CS:GO.