Respawn.pl

Strona główna » Nadchodzą zmiany w strukturze ESL Mistrzostw Polski

Nadchodzą zmiany w strukturze ESL Mistrzostw Polski

Autor: Krzysztof Sarna
ESL MP

Wczoraj miała miejsce pierwsza w historii gala ESL Mistrzostw Polski. Nie obyło się bez nagród dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Ponadto dowiedzieliśmy się, że nadchodzą zmiany w zawodach o miano mistrza Polski.

Dotychczas przyzwyczajeni byliśmy do dwóch sezonów ESL Mistrzostw Polski rocznie i tak też pozostanie. Troszkę się jednak pozmienia i to już na poziomie samych drużyn czy też nagród. 

Do tej pory mieliśmy do czynienia z dziesięcioma formacjami na sezon. W 2022 roku w sezonie zasadniczym rywalizować będzie dwanaście ekip, a więc rozgrywki zostały rozszerzone. Z załączonej prezentacji odczytujemy również nowy format rozgrywek, chociaż nie wiadomo jeszcze, na czym będzie on polegać. 

Pula nagród ma wynosić 100 tysięcy złotych na sezon, co w skali rocznej daje nam 200 000 PLN. Organizatorzy najwidoczniej wyciągają również pomocą dłoń w kierunku widzów, wszak godziny transmisji mają być stałe.

Nagrody pieniężne to jednak nie wszystko i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Najlepsza formacja najpewniej będzie mogła liczyć na awans do ESL Pro League Conference, a także na tak upragniony IEM Katowice.

Na ten moment to wszystkie szczegóły, jakie poznaliśmy na temat nadchodzących dwóch sezonów ESL Mistrzostw Polski. Więcej informacji powinniśmy otrzymywać wraz z biegiem czasu.