Respawn.pl

Nadchodzi druga edycja GO.Female League

Autor: Sergiusz Lelakowski

Prawie dwa miesiące temu zakończyła się pierwsza edycja ligi organizowanej przez GO.Female – portal skupiający się na żeńskiej scenie Counter-Strike: Global Offensive. W pierwszej odsłonie zwyciężyła szwedzka drużyna – Bad Monkey Gaming, której członkiem jest najbardziej znana żeńska zawodniczka Zainab “zAAz” Turkie. Zwyciężczynie zmierzyły się w finale z międzynarodową drużyną eSport Engine.

Dziś w godzinach wieczornych podano informację, że w dniach 2-3 maja odbędzie się kolejna edycja turnieju. Tym razem drużyny będą podzielone na regiony – Europa oraz Ameryka Północna. Decyzja o podziale została podjęta po niezbyt udanej próbie połączenia dwóch regionów w pierwszej edycji. W turnieju na Starym Kontynencie weźmie udział 16 drużyn, a w Ameryce zagra jedynie 8 zespołów.

GO.Female nawiązało współpracę z FACEIT, które udostępni serwery drużynom, co pozwala na swobodne rozgrywanie spotkań w dwóch regionach. Do grona partnerów dołączyła również firma Lioncast, której zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego sprzętu europejskim zawodniczkom. Takie samo zadanie należy do GamerCrates, które zajmie się zawodniczkami z Ameryki.

Jeszcze nie jest znana pełna lista uczestniczących drużyn oraz podział nagród, lecz organizatorzy zapowiadają, że takie informacje ukażą się na dniach.