Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 11. Twitstzz

Autor: Krzysztof Sarna

Jesteśmy już o krok od rozpoczęcia wyłaniania najlepszej dziesiątki graczy CS:GO w 2022 roku. Zanim jednak do tego przejdziemy, to trzeba jeszcze poświęcić trochę przestrzeni dla jedenastego zawodnika. Tym natomiast jest Russel “Twistzz” Van Dulken.

Dla Kanadyjczyka pojawienie się w gronie TOP20 to żadna nowość. Na pewno jest lepiej względem ubiegłego roku, kiedy to Van Dulken uplasował się na 17. pozycji. Warto jeszcze wspomnieć o dziewiątym miejscu za 2019 rok i dwunastym za 2018. Tak więc reprezentant FaZe Clanu udowadnia, że upływ czasu wcale nie jest mu straszny.

Twistzz wraz z FaZe Clanem sięgnęli aż po cztery mistrzostwa w 2022 roku, co jest jednocześnie najlepszym wynikiem spośród wszystkich drużyn na świecie właśnie w tym okresie. Mówimy tu o wygraniu IEM Katowice, piętnastego sezonu ESL Pro League, PGL Majora w Antwerpii, a także IEM Cologne. Na tym jeszcze nie koniec, ponieważ zawodnik zza oceanu dopisał na swoje konto wicemistrzostwo BLAST Premier Fall Final i półfinał BLAST Premier World Final.

Nie ma jednak ani jednej nagrody MVP, ale siedem odznak EVP może robić wrażenie. Chodzi tu konkretnie o IEM Katowice, IEM Dallas, IEM Cologne, BLAST Premier World Final, piętnasty sezon ESL Pro League, Roobet Cup oraz BLAST Premier Fall Final.

Rating Twistzza to 1.12. Kanadyjczyk na rundę średnio zadawał 76.1 obrażeń. Van Dulken nie ma na swoim koncie żadnej statystyki, w której byłby pierwszy na świecie, ale jest trzeci pod względem headshotów na rundę – 0.41.

Nie zapominamy o prognozie na 2023 rok. Tym razem padło na Adama “froz1ka” Nagornyia, który jest reprezentantem NAVI Junior. Co ciekawe, Ukrainiec ma tylko 14 lat! Zawodnik zza naszej wschodniej granicy w ostatnim czasie wypracował rating 1.16 podczas ostatniego sezonu WePlay Acadaemy League. – To wytypowanie było znacznie trudniejsze niż to w poprzednim roku. Nie będę podążał za trendem innych graczy i postawię na froz1ka. Nie patrzyłem zbyt wiele na jego grę, ale jest bardzo młody i wygląda na to, że NAVI dobrze radzi sobie z wychowywaniem młodych graczy – powiedział 11. najlepszy gracz 2022 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

11. Russel “Twistzz” Van Dulken – (FaZe Clan)

12. Benjamin “blameF” Bremer – (Astralis)

13.  Håvard “⁠rain⁠” Nygaard – (FaZe Clan)

14. Nemanja “huNter-“ Kovač – (G2 Esports)

15. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis – (Team Liquid)

16. Valeriy “b1t” Vakhovskiy – (Natus Vincere)

17. David “⁠frozen⁠” Čerňanský – (MOUZ)

18. Lotan “Spinx” Giladi – (Team Vitality)

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).