Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 4. Ax1Le

Autor: Krzysztof Sarna

Panie i Panowie, ogłaszanie najlepszych graczy CS:GO 2022 roku zbliża się do końca. Jesteśmy już przy czwartej lokacie, która jest przecież preludium do wyczekiwanego TOP3. Dziś pod lupę weźmiemy reprezentanta Cloud9, którym jest Sergey “Ax1Le” Rykhtorov.

20-latek po raz drugi uplasował się w najlepszej dwudziestce świata. Zadebiutował on w tego typu zabawie za 2021 rok, kiedy został okrzyknięty mianem piątego zawodnika globu. Tak więc Ax1Le nie tylko jota w jotę utrzymał swój poziom, ale jeszcze minimalnie powędrował do góry.

CZYTAJ TAKŻE: BLAST przedstawił kalendarz wydarzeń na bieżący rok

W ubiegłym roku Rykhtorov reprezentował barwy dwóch organizacji, a mowa tu o Gambit Esports oraz Cloud9, w którym jest po dziś dzień. Wraz ze swoimi kolegami zdobył mistrzostwo Funspark ULTI oraz IEM Dallas. Do tego zaszedł do półfinału Roobet Cup i szesnastego sezonu ESL Pro League. Został wyróżniony mianem MVP IEM Dallas, a także EVP Funspark ULTI, 16. odsłony ESL Pro League, a także IEM Katowice.

Rosjanin wypracował sobie rating na poziomie 1.21. Na rundę natomiast zadawał średnio po 84.2 obrażeń. Co ciekawe, jest on pierwszy na świecie pod względem ratingu przeciwko drużynom TOP5 i TOP10. Współczynniki te wynosiły odpowiednio po 1.29 i 1.24. Natomiast w dużych meczach jego ocena wyniosła 1.26, co przełożyło się na drugą pozycję na świecie.

Zawodnik z regionu CIS to trzeci zawodnik, który po Kaike “KSCERATO” Cerato i Yurim “yuurihu” Santosie jako prognozę na trwający już rok wskazał Lucasa “nqz” Soaresa. Mowa tu o 17-letnim Brazylijczyku, który reprezentuje barwy 00NATION.  – Myślę, że nqz ma duże szanse, aby wykazać się na dobrym poziomie. To bardzo ważne, aby być w drużynie z doświadczonymi zawodnikami w jego wieku, powinien się od nich wszystkiego nauczyć i wtedy będzie w pierwszej dwudziestce. Jest wystarczająco dużo czasu, aby osiągnął ten cel – powiedział czwarty najlepszy gracz świata w 2022 roku.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

4. Sergey “Ax1Le” Rykhtorov – (Cloud9)

5. Nikola “NiKO” Kovač – (G2 Esports)

6. Helvijs “broky” Saukants – (FaZe Clan)

7. Ilya “m0NESY” Osipov – (G2 Esports)

8. Robin “ropz” Kool – (FaZe Clan)

9. Kaike “KSCERATO” Cerato – (FURIA)

10. Martin “stavn” Lund – (Heroic)

11. Russel “Twistzz” Van Dulken – (FaZe Clan)

12. Benjamin “blameF” Bremer – (Astralis)

13.  Håvard “⁠rain⁠” Nygaard – (FaZe Clan)

14. Nemanja “huNter-“ Kovač – (G2 Esports)

15. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis – (Team Liquid)

16. Valeriy “b1t” Vakhovskiy – (Natus Vincere)

17. David “⁠frozen⁠” Čerňanský – (MOUZ)

18. Lotan “Spinx” Giladi – (Team Vitality)

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).