Respawn.pl

Najlepsi gracze 2022 roku według HLTV: 6. broky

Autor: Krzysztof Sarna

Jesteśmy już o krok od wyłaniania najlepszej piątki zawodników świata CS:GO w 2022 roku. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba skupić się na szóstym indywidualnym ogniwie minionych 365 dni. A tym jest Helvijs “broky” Saukants. 

Dla Łotysza to drugie tego typu wyróżnienie. broky na liście dwudziestu najlepszych graczy roku zadebiutował w ubiegłorocznej zabawie. Wtedy jednak był dwudziesty, podczas gdy teraz otarł się o najlepszą piątkę na świecie. To tylko pokazuje, jak olbrzymi progres w ciągu roku zrobił reprezentant amerykańskiej organizacji.

Nie da się ukryć, że 2022, jeśli chodzi o drużyny był najlepszy właśnie dla FaZe Clanu. 21-latek wraz ze swoimi kompanami sięgnął po mistrzostwo IEM Katowice, piętnastego sezonu ESL Pro League, PGL Majora w Antwerpii oraz IEM Cologne. Do tego trzeba doliczyć jeszcze finał BLAST Premier Fall Final i Roobet Cup. Żeby tego było mało, Saukants dotarł jeszcze do półfinału BLAST Premier World Final.

CZYTAJ TAKŻE: BLAST przedstawił kalendarz wydarzeń na bieżący rok

Wzbogacił się także o nagrody MVP IEM Katowice i BLAST Premier Fall Final. W swoim dorobku ma również wyróżnienia EVP 15. odsłony EPL-a, Roobet Cup, PGL Majora Antwerp oraz IEM Cologne.

W ubiegłym roku wypracował rating na poziomie 1.16. Średnio na rundę rozdawał po 75.1 obrażeń. Nie można pominąć faktu, że okazał się najlepszy na świecie pod względem wygranych clutchy. Mowa tu aż o 71 tego typu pojedynkach!

broky wskazał także na obiecującego gracza, który da o sobie znać w trwającym roku. Padło na reprezentanta MOUZ NXT, Jimi’ego “Jimpphata” Salo. To szesnastoletni Fin, który w ostatnim sezonie WePlay Academy zanotował rating 1.28 na 21 mapach, co było drugim najwyższym wynikiem turnieju.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2022 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

6. Helvijs “broky” Saukants – (FaZe Clan)

7. Ilya “m0NESY” Osipov – (G2 Esports)

8. Robin “ropz” Kool – (FaZe Clan)

9. Kaike “KSCERATO” Cerato – (FURIA)

10. Martin “stavn” Lund – (Heroic)

11. Russel “Twistzz” Van Dulken – (FaZe Clan)

12. Benjamin “blameF” Bremer – (Astralis)

13.  Håvard “⁠rain⁠” Nygaard – (FaZe Clan)

14. Nemanja “huNter-“ Kovač – (G2 Esports)

15. Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis – (Team Liquid)

16. Valeriy “b1t” Vakhovskiy – (Natus Vincere)

17. David “⁠frozen⁠” Čerňanský – (MOUZ)

18. Lotan “Spinx” Giladi – (Team Vitality)

19. Yuri “yuurih” Santos – (FURIA)

20. Dzhami “Jame” Ali – (Outsiders)

Najlepszych graczy 2022 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).