Respawn.pl

Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 15. jabbi

Autor: Krzysztof Sarna
jabbi

Wkroczyliśmy w grono najlepszych piętnastu zawodników Counter-Strike’a 2023 roku według redakcji HLTV. Topową piętnastkę otwiera w kolejności ogłaszania, ale zarazem zamyka na liście Jakob “jabbi” Nygaard. To pierwsze pojawienie się Duńczyka w tego typu zestawieniu w jego dotychczasowej karierze.

jabbi debiutuje w plebiscycie najlepszych graczy

Za 20-letnim zawodnikiem udany, 2023 rok. Już na samym starcie należy wspomnieć o zmianie barw klubowych w jego wykonaniu. Nygaard po ponad roku występów w Heroic, bo od 21 czerwca 2022 roku zamienił rodzimą organizację na konkurencyjną rodzimą organizację, a mianowicie Astralis. Przenosiny miały miejsce dokładnie 24 listopada 2023 roku. Jednak to pod banderą pierwszej z wymienionych organizacji, co jest zresztą logiczne osiągnął wszystkie sukcesy.

Mówimy tu o mistrzostwie BLAST Premier Spring Final, wicemistrzostwie IEM Katowice oraz IEM Rio, a także półfinałach BLAST.tv Majora w Paryżu, IEM Dallas oraz Gamers8. Gracz ze Skandynawii otrzymał nagrodę MVP BLAST Premier Spring Final oraz wyróżnienie EVP za IEM Katowice. Jest on pierwszym z dotychczas ogłoszonych najlepszych graczy 2023 roku, którzy otrzymali nagrodę MVP.

CZYTAJ TAKŻE: kRaSnaL wyżej w rankingu HLTV! Fala awansów polskich ekip

Indywidualne statystyki jabbiego porywające nie są. Jego rating to 1.10, co jest 17. najlepszym wynikiem świata. Średnio na rundę zadawał on 73.6 obrażeń. W poszczególnych kategoriach not najwyżej, bo na 10. posadzie uplasował się pod względem strzałów w głowę na rundę, a tych było dokładnie 0.39.

Według reprezentanta Astralis w 2024 na szerokie wody wypłynie William “sirah” Kjærsgaard. To 17-letni gracz, który aktualnie występuje w MOUZ NXT. DO niemieckiej organizacji dołączył on 29 lipca minionego roku. Wcześniej natomiast przez trzy miesiące był częścią MASONIC. Co warte nadmienienia, młody Duńczyk zastępował jabbiego w Heroic podczas jego nieobecności, docierając do ćwierćfinału Thunderpick World Championship. Na 17 rozegranych mapach wypracował rating 1.12. – Zagrałem z nim kilka gier i myślę, że ma duży potencjał. On naprawdę posiada konkretnego aima, a komunikacja jest również spokojna i dobra – powiedział 15. najlepszy gracz 2023 roku. 

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2023 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

15. Jakob “jabbi” Nygaard (Od końca listopada Astralis, reszta 2023 roku: Heroic)

16. Benjamin “blameF” Bremer (Astralis)

17. Emil “Magisk” Reif (Team Vitality)

18. Casper “cadiaN”  Møller (Team Liquid)

19. Kaike “KSCERATO” Cerato (FURIA)

20. Russel “Twitstzz” Van Dulken (Team Liquid)

Najlepszych graczy 2023 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).