Respawn.pl

Najlepsi gracze 2023 roku według HLTV: 20. Twistzz

Autor: Krzysztof Sarna
Twistzz

Rozpoczynamy to, co entuzjaści esportu lubią najbardziej, a więc plebiscyt dwudziestu najlepszych zawodników Counter-Strike’a w 2023 roku według redakcji HLTV. Zestawienie otwiera, a zarazem zamyka Russel “Twistzz” Van Dulken, który okazał się dwudziestą indywidualną siłą świata w dobiegającym do końca roku. 

Twistzz na liście ostatni, ale ogłoszony jako pierwsz

Kanadyjczyk z całkowitą pewnością może mówić o jak najbardziej udanym roku. Zapewne, gdyby jednak zapytać gracza z Ameryki, czy jest zadowolony, to zapewne odpowiedziałby, że pozostanie niedosyt, wszak zawsze można wygrać więcej. Niemniej jednak 24-latek czterokrotnie miał okazję triumfować, zdobywając z FaZe Clanem mistrzostwa następujących turniejów: 17. sezonu ESL Pro League, IEM Sydney, Thunderpick World Championship oraz CS Asia Championships. Do tego należy doliczyć jeszcze finał BLAST Premier World Final oraz półfinał IEM Dallas.

Van Dulken nie otrzymał żadnej nagrody MVP, jednak został wyróżniony trzema tytułami EVP: z 17. odsłony EPL-a, IEM Sydney, a także Thunderpick Championship. Jeśli natomiast chodzi o indywidualne współczynniki, to w 2023 roku rating Twistzza wyniósł 1.10. Średnio na rundę zadawał on 74.3 obrażeń. 

CZYTAJ TAKŻE: Falcons na wylocie z TOP10 rankingu HLTV, umocnienie Cloud9

Z wartych uwagi statystyk warto wspomnieć o byciu piątym w kategorii zaangażowanych wymian na rundę – 0.30. Ponadto zawodnik z Kanady jest ósmy pod względem strzałów w głowę na rundę – 0.39. 

W poprzednich latach były zawodnik FaZe Clanu, który dokładnie 7 grudnia powrócił do Teamu Liquid, czterokrotnie meldował się w najlepszej dwudziestce. Tym razem jest to jego najsłabszy wynik, ponieważ w 2022 roku okazał się 11. najlepszym zawodnikiem, w 2021 był 17., w 2019 – 9., a w 2018 roku zajął 12. pozycję. 

Klasycznie, jak co roku nie może w całym plebiscycie zabraknąć predykcji zawodnika, który w 2024 roku wypłynie na szerokie wody. Twistzz wskazał na Artem “r1nkle” Moroza. To 19-letni snajper reprezentujący barwy B8. Ukrainiec w europejskim turnieju RMR przed BLAST.tv Majorem w Paryżu wypracował rating 1.20. Od momentu premiery Counter-Strike’a 2 natomiast jego średni rating to 1.17. – Jest już w drużynie B8 od jakiegoś czasu. Jest wciąż młody, posiada bardzo dobre statystyki i myślę, że jego nazwisko w końcu pojawi się przy szufli – powiedział 20. najlepszy gracz 2023 roku. 

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2023 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

  1. Russel “Twitstzz” Van Dulken (Team Liquid)

Najlepszych graczy 2023 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (będzie on codziennie aktualizowany).