Respawn.pl

Najlepsze scenariusze fazy legend Blast.TV Major Paris 2023

Autor: Maks Bartosik

Za nami ostatni mecz fazy legend paryskiego Majora. Po wielu zaskakujących rozstrzygnięciach przyszedł czas, by przyjrzeć się najciekawszym scenariuszom, które wydarzyły się w fazie legend Blast.TV Major Paris 2023.

CS:GO to przede wszystkim gra emocji – zarówno tych pozytywnych, jak i tych negatywnych. O negatywnych przyjdzie jeszcze czas napisać, a dzisiaj skupimy się na tych pozytywnych, których podczas fazy legend Blast.TV Major Paris 2023 nie brakowało. Zapraszamy na zestawienie trzech najlepszych scenariuszy, które wydarzyły się podczas fazy legend ostatniego Majora w CS:GO!

Woro2k kontra S1mple

O tym, że relacje między gwiazdą Natus Vincere i snajperem Monte są napięte, wiadomo nie od dziś. Wszystko zaczęło się po charytatywnym turnieju Kinguin Legends, gdy obaj Panowie razem grali w zespole. Po meczu finałowym doszło między nimi do sprzeczki na Twitterze, w której zarówno Woro2k jak i S1mple sporo sobie zarzucili. S1mple nazwał swojego rodaka “głupim graczem”, na co Woro2k odpisał mu, że nadejdzie czas, gdy zniszczy go w turnieju.

I faktycznie tak się stało. Monte i Natus Vincere trafiły na siebie w meczu drużyn z bilansem 2:1, więc wygrany mógł zapewnić sobie awans do play-offów Majora. Na koniec lepsi okazali się gracze Monte, a sam Woro2k dosłownie zniszczył S1mple’a:

Internet obiegło zdjęcie wykonane przez Radosława Makucha, na którym widzimy Woro2k patrzącego w stronę odchodzącego snajpera NAVI:

Nie było to zresztą jedyne zdjęcie, które pokazywało że relacje między zawodnikami faktycznie są nienajlepsze:

Trzeba powiedzieć jedno. Woro2k jak obiecał tak zrobił i to on, a nie S1mple zagra w play-offach ostatniego Majora w CS:GO. A S1mple? No cóż, może snajper Monte faktycznie miał rację i powinien schować swoje ego do kieszeni.

Sdy pokonuje NAVI

Woro2k kontra S1mple to nie jedyne ciekawe “starcie”, które mogliśmy obserwować podczas wspomnianego meczu pomiędzy Monte i Natus Vincere. W końcu na Majorze prowadzącym Monte został Sdy, który zaledwie kilka miesięcy temu został wyrzucony z NAVI. I nie było to zwykłe wyrzucenie, bowiem atmosfera wokół odejścia Viktora z ukraińskiej organizacji nie była najlepsza.

Sdy jednak odnalazł swoje miejsce. Do Monte dołączył na początku tego roku i zaliczył ogromny progres nie tylko drużynowo, ale przede wszystkim indywidualnie. Koniec końców Sdy gra w play-offach Majora po pokonaniu NAVI, a S1mple i spółka pakują się do domu.

Nawwk eliminuje NIP

Z pokonania swojej byłej drużyny na pewno ucieszył się także nawwk. Jego Apeks we wtorek wieczorem mierzyło się z Ninjas In Pyjamas w meczu drużyn z bilansem 2:2. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Kubena 2:0 i to oni zagrają w arenie, a NIP kieruje się prosto na lotnisko.

Spotkanie te miało o tyle symboliczne znaczenie, że naprzeciw NIP stanął właśnie wspomniany nawwk. 25-letni dziś snajper Apeks w przeszłości reprezentował barwy szwedzkiej organizacji, jednak w kwietniu 2021 roku został odsunięty od zespołu, gdyż organizacja zdecydowała się na zakontraktowanie Device’a. Samo odejście Nawwka podobnie jak w przypadku wspomnianego wcześniej Sdy nie należało do najlepiej rozegranych, a sam snajper niezbyt dobrze sobie radził z tym faktem.

Jednak zmieniło się to po tym jak szwedzki snajper dołączył w grudniu 2021 roku do Apeks. Nawwk ponownie mógł pokazać swoje umiejętności, a progres który zaliczyła drużyna doprowadził go do play-offów ostatniego Majora w CS:GO. A dostał się do tych Play-offów, eliminując legendarne Ninjas In Pyjamas, które wydawać by się mogło, że uporało się z problemami które męczyły zespół. A najlepiej podsumował to klubowy kolega Nawwka, Kyxsan, który po zakończeniu spotkania krzyknął w stronę graczy NIP “Kogo wy k**wa sadzacie na ławkę”.

r/GlobalOffensive - Karma - with nawwk, NIP, and Dev1ce

Oczywiście, pięknych historii na Blast.TV Major Paris 2023 było więcej, jednak te trzy wydają się być szczególne. Woro2k w końcu udowodnił S1mple’owi, że jest kimś więcej niż tylko “głupim graczem”, a z kolei Sdy i Nawwk pokazali swoim byłym pracodawcom, że rozstanie z nimi niekoniecznie było najlepszą decyzją. I to właśnie kochamy w Counter Strike’u!