Respawn.pl

Najpopularniejsza zawodniczka CS:GO przechodzi na konkurencyjnego VALORANTA

Autor: Marcin Kapusta

Jedna z najlepszych i najpopularniejszych zawodniczek w historii CS:GO, Julia “juliano” Kiran, postanowiła kontynuować swoją esportową karierę w konkurencyjnym VALORANCIE!

Oficjalnie ogłaszam, że kończę zawodową grę w Counter-Strike’a: Global Offensive. Dziękuje za tę podróż wszystkim, którzy wspierali mnie przez te lata. Oczywiście przechodzę na VALORANTA, a Wy pewnie myśleliście, że już skończyłam? Nawet nie zaczęłam. W tym roku pojawi się jeszcze więcej zaskakujących ogłoszeń, więc lepiej bądźcie gotowi.” – napisała za pośrednictwem Twittera.

Szwedzka przez wiele lat była twarzą damskiej sceny CS:GO. Nie ma co się dziwić, wszak niejednokrotnie udowadniała, że kobiety w esporcie również mają wiele do powiedzenia. Tyczy się to m.in. wygrania pamiętnego pojedynku 1v1 z Casperem “cadiaNem” Møllerem, który dziś jest prowadzącym Heroic, czyli czwartej drużyny globu. Ależ wtedy musiała zamknąć usta wielu hejterom. Ponadto występowała w topowych damskich zespołach, takich jak WRTP, Bad Monkey Gaming, Beskitas Esports, Team Secret czy Team Originem. Pod ich banderą zwyciężyła m.in. dwukrotnie Copenhagen Flames Female, GameGune 2014, ESWC 2013 Women, trzy turnieje z cyklu Intel Challenge Katowice oraz DreamHack Showdown Valencia 2019. Od listopada 2020 roku związana była z organizacją XSET Gaming, z którą zwyciężyła DreamHack Showdown Winter Europe i GIRLGAMER Challenge Europe.

W wyniku odejścia juliano, skład CS:GO w XSET Gaming prezentuje się następująco:

  • Zainab “zAAz” Turkie
  • Petra “Petra” Stoker
  • Anastasia “kr4sylya” Khlobystina
  • Michaela “mimimimichaela” Lintrup
  • Marcus “MackDaddy” Eriksson Gonzalez (trener)