Respawn.pl

Naklejki Paryż 2023 – jak zarobić na promocji w CS:GO?

Autor: Maks Bartosik
złota naklejka MOUZ z BLAST.TV PARIS MAJOR

Powoli zbliżamy się do końca promocji na naklejki z BLAST.tv Major Paris 2023 w CS:GO. To idealny moment, by pomyśleć o inwestycjach. Które kapsuły najlepiej kupić i zachować, które są najopłacalniejsze do openigu i jakie naklejki mogą wkrótce skoczyć z ceną?

Promocja na naklejki z ostatniego Majora w CS:GO zbliża się nieubłaganie ku końcowi. Wielu graczy szuka w niej szansy na spory zarobek, nie tylko poprzez opening, ale też i najzwyklejszą inwestycję. Jak najlepiej to rozegrać, by mieć pewny zarobek?

Najdroższe naklejki Blast.TV Major Paris 2023 – autografy

Na początek przyjrzyjmy się najdroższym naklejkom z Paryża, a do tego najlepiej sprawdza się strona CSGOStash. Znajdziemy tam zestawienie najdroższych naklejek z każdej kapsuły, co pomoże nam ocenić, z którego pojemnika najwięcej możemy się dorobić.

Jeśli chodzi o autografy, to najdroższą naklejką jest złoty autograf m0nesy’ego. Naklejka młodego talentu z Rosji kosztuje ponad 600zł i zdecydowanie wyprzedza pozostałe. Na drugim miejscu znalazł się złoty autograf Ropza, a na trzecim złoty autografy Zywoo – obie kosztują nieznacznie ponad 310 złotych.

Na czwartym miejscu znajdziemy złoty autograf Dextera, który swoją cenę zawdzięcza przede wszystkim jednej rzeczy – zamiast Dexter, na naklejce mamy Sexter. A jak dobrze wiemy, takie smaczki zawsze skutecznie podnoszą ceny naklejek.

obraz 2023 07 14 121218572

Jeśli zaś chodzi o autografy w wersji holograficznej, to tutaj lider też jest ciekawy. Mowa o autografie v$m‘a z Fluxo, który kosztuje aż 143zł. Kolejne miejsca w TOP 5 to naklejki zawodników, których złote autografy również były w czołówce zestawienia i podobnie jest także w przypadku naklejek w wersji Brokatowej.

obraz 2023 07 13 170607851

Łatwo z tego wywnioskować, w której kapsule znajdziemy najwięcej najdroższych naklejek. Jest to kapsuła pretendentów, w której możemy trafić m.in. autografy m0NESY’ego, Niko, iM’a czy BOROSA.

Jak zarobić na kapsułach z autografami?

Jeśli chcecie zarobić na naklejkach bez ich otwierania, to jest to bardzo dobry pomysł. Już od kilku lat inwestycja w kapsuły podczas promocji wydaje się być najpewniejszą, co widać po poniższym wykresie cen kapsuły Pretendentów z Majora w Rio 2022. Po zakończeniu promocji, jej cena od razu skoczyła z okolic złotówki do ponad dwóch złotych, by w peaku osiągnąć nawet 3.50zł. Co prawda trwało to ponad dwa miesiące, jednak zysk 2.50 na jednej kapsule brzmi naprawdę dobrze.

W tym roku może być jednak jeszcze lepiej. Jako iż Major w Paryżu był ostatnim w CS:GO, istnieje spora szansa, że kapsuły z autografami z BLAST.tv Major Paris 2023 skoczą do góry jeszcze bardziej. Dlatego jeśli szukacie w miarę pewnej inwestycji, to zakup 100-200 takich kapsuł wydaje się być rozsądnym pomysłem.

obraz 2023 07 14 102708254

Kapsuły z herbami drużyn – czy warto?

Przyjrzeliśmy się opłacalności kapsuł z autografami, to spójrzmy też na te z herbami drużyn. Tutaj od razu widać, że cenowo jest przepaść względem autografów, zresztą jak co roku. Zdecydowanie najdroższą naklejką jest logo MOUZ, które w każdej wersji kosztuje najwięcej. Dobrą ceną pochwalić się mogą również herby Apeks, G2 czy Furia, jednak dalej są to ceny zdecydowanie niższe niż w przypadku autografów.

obraz 2023 07 14 104611615

Wyższa natomiast jest cena kapsuł po zakończeniu promocji z poprzednich lat. Podczas gdy kapsuły z autografami z Rio 2022 przekraczały 3zł, to te z herbami zespołów przekraczały nawet 4.50zł! Poniżej możecie zobaczyć, jak kształtowała się cena kapsuły z herbami pretendentów:

obraz 2023 07 14 110937226

Co możemy z tego wywnioskować? Jeśli chcemy spróbować naszego szczęścia i otwierać kapsuły, to te z herbami drużyn nie są zbyt opłacalne. Natomiast jeśli chodzi o inwestycję, to jak najbardziej warto się nimi zainteresować. Kluczowe jest jedynie obserwowanie ceny z dnia na dzień i znalezienie takiego momentu, w którym zysk będzie nas wystarczająco satysfakcjonował. A jak widzimy na powyższym przykładzie, 3.50zł zysku na jednej kapsule to naprawdę świetny deal!

Kiedy najlepiej sprzedać kapsuły?

Obserwując wykresy cen kapsuł z poprzednich lat, możemy zaobserwować pewien trend, w którym kapsuły swój peak cenowy osiągają w okolicach dwóch miesięcy od zakończenia promocji na naklejki. W przypadku Rio 2022 było to 1.5 miesiąca, a w przypadku Antwerpii 2022 2.5 miesiąca. Ciekawy jest również przypadek PGL Major Sztokholm 2021, z którego kapsuły z herbami zespołów osiągnęły cenę niemal 20 złotych, jednak wygląda to na jednorazową anomalię rynku i nie ma co spodziewać się powtórki przy okazji Paryża 2023.

Jednak z drugiej strony, trzeba mieć na uwadze fakt, że Major w Paryżu był ostatnim w CS:GO, a następny i to już w Counter-Strike 2, odbędzie się niemal za rok. Może mieć to spory wpływ na kształtowanie się cen kapsuł, jednak ciężko znaleźć podobny przykład z przeszłości, jedynie Major w Sztokholmie może być podobny, ale to ze względu na to, że był on pierwszym po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią.

Autografy warte uwagi

Wróćmy jeszcze na moment do autografów i przyjrzyjmy się tym, które warto kupić i przetrzymać. Dobrą opcją są z pewnością naklejki zawodników, którzy wkrótce mogą odwiesić myszkę na kołek. Tutaj na myśl przychodzą od razu Nitr0 i Dupreeh, których przyszłość po wakacyjnej shuffli stała się dosyć niepewna. Dobrym punktem odniesienia jest tu naklejka w folii KennySa z Majora w Katowicach, która po tym jak Francuz zakończył karierę, skoczyła z ceną o ponad 100%.

obraz 2023 07 14 115252018

Podobnie to wygląda w przypadku ScreaMa i jego zwykłego autografu z Bostonu 2018. Wraz z każdym kolejnym turniejem, na którym Belg nie występował, cena jego autografu szła systematycznie do góry, aż przekroczyła 115zł.

obraz 2023 07 14 115436982

Podsumowując, najlepszą inwestycją w naklejki jest kupienie kapsuł i najzwyklejsze czekanie. Otwieranie ich nie ma większego sensu, zwłaszcza pod kątem zarobkowym.