Respawn.pl

NASR Esports pewne gry w BLAST Spring Showdown

Autor: Paweł Wilk

W sobotni wieczór zakończyły się pierwsze eliminacje do BLAST Premier: Spring Showdown 2021. Miejsce w prestiżowym gronie zapewnili sobie reprezentanci NASR Esports, którzy okazali się najlepsi w Calyx Dune Cup Spring 2021, czyli zawodów w regionie Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. 

Rywalizacja dla ośmiu drużyn została przeprowadzona w najpopularniejszym systemie, czyli faza grupowa i play-offy. Mohammad “⁠BOROS⁠” Malhas i spółka zanotowali imponujący początek, ponieważ w pierwszym meczu grupy A pokonali 16:00 ekipę Princesses. Niestety później przyszła porażka w meczu zwycięzców przeciwko Divine Vendetta, dlatego NASR musiało zmierzyć się w meczu o awans z FATE MENA. Od samego początku formacja Malhas prezentowała się lepiej i zasłużenie wygrała 16:7.

W play-offach Calyx Dune Cup ekipa NASR miała równie sporo pracy. W półfinale BOROS wraz z kolegami spotkali się na serwerze z HLTZINC, zwycięzcą grupy B. Pomimo obecności znanych w Europie Dmitriya “jRa” Chervaka i Dmitriya “facecracka” Alexeeva, to NASR lepiej zaczęło mecz i zgarnęło na swoje konto Nuke wynikiem 16 do 13. Odpowiedź rywala na Mirage’u była imponująca, bowiem reprezentant Lewantu oraz północnej Afryki przejechał się po rywalu i triumfował 16 do 6. Na decydującym Duście 2 lepsza skuteczność strzałów była po stronie reprezentantów NASR, którzy wygrali 16 do 13.

W finale eliminacji miks graczy z Jordanii, Kosova, Iraku i Węgier stanął przed szansą rewanżu z Divine Vendetta i z niej skorzystał. NASH najpierw wygrało na Trainie 16 do 13, a później na Nuke’u 22 do 19. Teraz przed zawodnikami czas treningu przed głównym turniejem BLAST Spring Showdown, gdzie na liście uczestników mamy już Astralis, G2 Esports, Team Liquid, OG, Team Vitality, MIBR, FURIA Esports, Gambit Esports i Heroic. Rozgrywki od BLASTA zaplanowane są na 13-18 kwietnia.