Respawn.pl

Natus Vincere kompletuje skład na 2023!

Autor: Maks Bartosik

Wyjaśniła się przyszłość składu Natus Vincere w CS:GO. Ukraińska organizacja poinformowała, że w 2023 roku piątym zawodnikiem będzie jeden z członków akademii.

Po tym jak w maju Natus Vincere pożegnało się z Kirillem “Boombl4” Mikhaylovem, ukraińsko-rosyjska formacja poszukiwała jego zastępcy. Znalezienie nowego in-game leadera nie było łatwym zadaniem, dlatego też Na’Vi zdecydowało się powierzyć tę rolę Electronicowi, a jako piąty zawodnik do zespołu dołączył Viktor “sdy” Orudzhev.

Były zawodnik m.in. Team Spirit czy Mad Lions przez pół roku pomagał S1mplowi i spółce jako stand-in, występując m.in. podczas IEM Cologne czy IEM Rio Major 2022. Jednak na ostatni turniej w roku, czyli finały BLAST Na’Vi zdecydowało się skorzystać także z pomocy szóstego gracza – Andrii’a “npl” Kukharskyi’ego.

17-letni zawodnik Natus Vincere Junior występował na zmianę z sdy, a ukraińska formacja ostatecznie zmagania zakończyła na miejscach 5-6. Po finałach BLAST mieliśmy poznać przyszłość składu Natus Vincere i dzisiaj w końcu otrzymaliśmy oficjalny komunikat.

W nadchodzącym roku Natus Vincere nie będzie już współpracować z sdy. Jego miejsce w składzie zajmie właśnie npl, który zaprezentował się z dobrej strony podczas wspomnianych już finałów BLAST i przekonał tym do siebie resztę zespołu. 17-latek został już zgłoszony do składu Na’Vi na IEM Katowice 2023.

Skład Natus Vincere na 2023 rok prezentuje się następująco:

ua Oleksandr «s1mple» Kostyliev
ua Valerii «b1t» Vakhovskyi
ru 1651496447 Denis «electroNic» Sharipov
ru 1651496447 Ilya «Perfecto» Zalutskiy
ua Andrii «npl» Kukharskyi

ua Andrii «B1ad3» Gorodenskyi (trener)