Respawn.pl

Natus Vincere kontraktuje żeński skład z Polski!

Autor: Marcin Kapusta

Renomowana organizacja Natus Vincere rozszerzyła swoje CS-owe struktury o żeński skład z Polski, który dotychczas występował pod nazwą Totalne Gituwy!

Kondycja żeńskiej sceny CS:GO od dawna pozostawiała wiele do życzenia. Zmieniło się to pod koniec grudnia ubiegłego roku, gdy ESL zapowiedziało cykl Impact, przeznaczony wyłącznie dla zespołów składających się z przedstawicielek płci pięknej. W połowie marca rozpoczął się pierwszy turniej z tego cyklu, a na linii startu zameldowały się m.in. Totalne Gituwy. Polki zdominowały fazę grupową, osiągając bilans 6-0. Doskonała predyspozycja spowodowała, że NAVI zdecydowało się je zakontraktować, otwierając tym samym żeńską dywizję.

Jeszcze miesiąc temu naszym największym marzeniem było dostać się na turniej w Dallas. Dziś – o krok przed spełnieniem tego marzenia – przeżywamy coś niesamowitego, coś, czego żadna z nas nie spodziewała się nawet w najśmielszych snach. Otrzymanie tej szansy od NAVI jest dla nas nie tylko ogromnym zaszczytem, ale także okazją do rozwoju osobistego i esportowego. Nie możemy zapomnieć o naszych fanach i ich wsparciu, wszystkich pozytywnych opiniach i czasie, który poświęcacie na oglądanie naszych zmagań. Nie umiemy się doczekać, aż wywalczymy trofea. Dziękujemy NAVI, dziękujemy fanom. Do zobaczenia na serwerze.” – oświadczyła prowadząca żeńskiego składu, Karolina “Liina” Kasprzyk.

Od dziś będziemy reprezentować Natus Vincere na kobiecej scenie CS:GO. Brakuje mi słów.. To spełnienie marzeń, ale dla nas to dopiero początek drogi. Mamy wiele do udowodnienia i pokazania swoich umiejętności.” – napisała Angelika “Angelka” Kozłowska za pośrednictwem Twittera.

Zawodniczki znad Wisły zadebiutują w barwach ukraińskiej organizacji już 1 maja o godzinie 19:30. Wówczas podejmą iberyjski kolektyw żeński equipa w ramach pierwszego sezonu ESL Impact League Europe. Wygrane tego starcia otrzymają przepustkę na LAN-owe wydarzenie, które odbędzie się w czerwcu w amerykańskim mieście Dallas. Jego pula nagród ma wynieść 123 tysiące dolarów.

Nowy skład NAVI Javelins wygląda następująco:

  • Polska Wiktoria “vicu” Janicka
  • Polska Hania “Haniaa” Pudlis
  • Polska Danuta “Danuu” Grajkowska
  • Polska Karolina “Liina” Kasprzyk
  • Polska Angelika “Angelka” Kozłowska
  • Polska Dawid “Zefir” Seifert (trener)