Natus Vincere pierwszym finalistą ESL One Cologne 2018

Autor: Paweł Wilk

Zawodnicy Natus Vincere na pewno poprawią swoje miejsce na tegorocznym ESL One Cologne 2018 względem poprzedniej edycji. Danylo ”Zeus” Teslenko i spółka wyeliminowali w półfinale Astralis.

Rywalizacja na Overpassie świetnie zaczęła się dla zawodników ukraińskiej organizacji, którzy grali bardzo pewnie i wygrali 16 do 13. To nie była jednak łatwa droga po objęcie prowadzenie, ponieważ Astralis do samego końca liczyło się w walce o zwycięstwo. Zupełnie inny obraz gry był na Nuke’u, gdzie podrażnieni Duńczycy od startu narzucili swój styl i dominowali na mapie. W pierwszej połowie prowadzili 10 do 5, a po zmianie stron oddali rywalowi tylko jedno oczko, sami zdobywając potrzebne sześć.

Na decydującym Inferno ponownie oglądaliśmy grę rundę za rundę, ale minimalna przewaga była w rękach Na’Vi. W drugiej połowie obudził doświadczony Danylo ”Zeus” Teslenko, który zdobywając łącznie na tej mapie 31 zabójstw, poprowadził wschodnioeuropejską formację do zwycięstwa 16:13.

Natus Vincere 2:1 Astralis

de_Overpass – 16:13
de_Nuke – 6:16
de_Inferno – 16:13

W niedzielnym finale Natus Vincere podejmować będzie zwycięzcę starcia FaZe Clan kontra BIG. Kluczowe spotkanie ESL One Cologne zaplanowane jest na godzinę 16:00.