Respawn.pl

Natus Vincere przegrywa z NiP-em na BLAST Premier Spring Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Kolejny dzień rywalizacji na BLAST Premier Spring Groups dotarł do końca. Dzień bez niespodzianki dniem straconym. Natus Vincere powoli zaczyna kuleć z formą, wszak po raz kolejny zaskoczyło przegrywając z Ninjas in Pyjamas. Do tego fatalnie zaprezentowali się w piątkowy wieczór gracze Astralis. 

Co prawda dziś nie żegnaliśmy żadnej z formacji, jednakże wyniki dzisiejszych potyczek mogą nam wiele powiedzieć. Raczej mało kto jeszcze przed rozpoczęciem piątkowych zmagań na BLAST Premier Spring Groups, że Natus Vincere przegra. A jednak!

Zgodnie z założeniami, oczekiwaniami i predykcjami -Team Vitality pokonał MIBR. Zmagania wystartowały na Duście, którego wybrali Brazylijczycy. W ataku udało im się wygrać sześć odsłon. Po zmianie stron wysunęli się nawet na jednopunktowe prowadzenie (9:10), ale później ulegli w sześciu odsłonach z rzędu i przegrali arenę snajperów. Formacja z Kraju Kawy nie miała już niczego do powiedzenia na Inferno. “Pszczoły” od samego początku do końca tego planu kontrolowały jego przebieg i triumfowały do pięciu. Już jutro w trzeciej rundzie francusko-duński kolektyw zmierzy się z G2 Esports. 

CZYTAJ TAKŻE: Rybson zbanowany na Twitchu! Bardzo śmieszny powód

Czy to już problemy wewnętrzne Na’Vi? Trudno jeszcze na tym etapie ocenić. Jednakże porażki w formacie BO1 jeszcze można było wytłumaczyć. Natomiast przegrana z Ninjas in Pyjamas w BO3 jest już zadziwiająca. Nic nawet na nią nie wskazywało po pierwszej lokacji, wszak Nuke zakończył się na korzyść rosyjsko-ukraińskiego kolektywu (16:11). Organizacja ze Szwecji odpowiedziała na Overpassie wygrywając tym samym rezultatem. Na Mirage’a zabrakło już tchu Oleksandrowi “s1mple’owi” Kostylievowi i jego kolegom. Jego przebieg był jednostronny, ponieważ ekipa z regionu CIS zdobyła jedynie siedem oczek. Ninjas in Pyjamas zagra jutro z OG Esports o awans na BLAST Premier Spring Final.

Postawa Astralis także może zaskakiwać, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu. Drużyna ze Skandynawii przegrała najpierw Dusta. Pierwsza część nie wskazywała na lepszą ekipą, ponieważ tę wygrało BIG, grając w ataku 8:7. Po przerwie doszło do istnej dominacji, wszak organizacja z Niemiec wygrywała 15:9. Astralis jeszcze próbowało ratować tę mapę, ale uległo do trzynastu. Jeśli mówimy o Mirage’u, to Lukas “gla1ve” Rossander i jego koledzy zagrali bardzo miernie. Na tyle miernie, że w pewnym momencie przegrywali nawet 1:15. Finalnie na swoje konto zapisali jeszcze sześć oczek, ale porażka do siedmiu i tak wskazuje na to, że coś jest nie tak. Drużyna zza naszej zachodniej granicy w sobotę zagra z FaZe Clanem. 

Piątkowe wyniki BLAST Premier Spring Groups prezentują się następująco:

Team Vitality 2:0 MIBR – Dust2 16:10, Inferno 16:5 

Ninjas in Pyjamas 2:1 Natus Vincere Nuke 11:16, Overpass 16:11, Mirage 16:7

Astralis 0:2 BIG – Dust2 13:16, Mirage 7:16