Natus Vincere w cuglach wygrało grupę B BLAST Premier Spring!

Autor: Aleksander Kurcoń

Znakomity weekend dla Na’Vi w Londynie. Rosjanie i s1mple pokonali 2:0 Vitality i Complexity i tym samym wygrało grupę B.

Natus Vincere 2:0 Vitality

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Natus Vincere zawalczyło z Vitality o życie. Przegrany tego starcia bowiem musiał obejść się smakiem i nie zagra w fazie play-off BLAST Premier Spring. Na’Vi rozpoczęło genialnie Inferno, które wybrało jednak Vitality. s1mple i spółka nie robili sobie jednak nic z tego i wygrali pierwszą połowę 11:4. Po zmianie stron Vitality zaczęło z kolei ścigać rywali i doskoczyło nawet do wyniku 12:14. Ostatecznie jednak flamie i electronic zrobili robotę, razem strzelając aż 50 fragów. Zadziwiła słaba forma s1mple’a i ZywOo. Dwaj najlepsi gracze świata zdobyli zaledwie po 14 fragów.

Drugą mapę – Dust2Natus Vincere już tak nie przedłużało. Rosyjsko-ukraiński skład kompletnie zdominował rywala i wygrywał rundę za rundą. Ostatecznie Na’Vi zwyciężyło 16:6. Tym razem genialnie zagrał Boombl4, forma s1mple’a również uległa poprawie. ZywOo z kolei zagrał najlepiej wśród Francuzów, ale jednak to nie był nadal jego poziom. Tym samym Vitality musi zadowolić się jedynie BLAST Showdown, a Natus Vincere zapewniło sobie już awans do fazy play-off wiosennej edycji.

Natus Vincere 2:0 Complexity

Drużynę s1mple’a czekał jeszcze finał grupy B, w którym czekał czarny koń rozgrywek – Complexity. RUSH i spółka nie prezentowali jednak już tak wysokiej formy jak w poprzednich dniach. Amerykańska gwiazda nie jaśniała już tak, jak w meczu z chociażby Astralis. Wszelkie wady Complexity ujawniło Na’Vi, które bez litości wykorzystywało słabości przeciwnika. Ostatecznie drużyna z Europy Wschodniej wygrała na Trainie 16:10, a najlepszy na serwerze był oczywiście s1mple.

Na Mirage’u Na’Vi grało jeszcze lepiej, a pierwszą połowę zagrało niemalże doskonałą, wygrywając 11:4. Po zmianie stron Rosjanie i Ukrainiec wygrali trzy kolejne punkty i mogli odliczać minuty do końcowego zwycięstwa. Complexity zdołało jeszcze odwlec swoją egzekucję o zaledwie pięć rund, ostatecznie jednak przegrało 9:16.

Na’Vi tym samym wygrało grupę B i razem z Complexity zagra w fazie play-off wiosennej edycji BLAST Premier. Vitality i Astralis z kolei udadzą się do BLAST Showdown. Ponadto Na’Vi wzbogaciło się w niedzielę o 50 tysięcy dolarów, Complexity zaś o 35 tysięcy.