Respawn.pl

Natus Vincere zagra na jesiennych finałach BLAST-a. s1mple i spółka lepsi od G2

Autor: Krzysztof Sarna
PGL Major Antwerp

BLAST Premier Fall Groups to już przeszłość. W ostatnim meczu, będącym zarazem ostatnim starciem 2. rundy Knockout Stage Natus Vincere pokonało G2 Esports. Organizacja z Ukrainy potrzebowała do tego dwóch map, aczkolwiek na obu z nich byliśmy świadkami kompletu odsłon. Tak więc zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo.

Natus Vincere już pewne gry na jesiennych finałach BLAST-a

Trzeba sobie to powiedzieć jasno i otwarcie: Gra G2 Esports po powrocie z wakacyjnej przerwy wygląda marnie. Na ten moment nie ma co wyciągać pochopnych wniosków, że coś w formacji nie funkcjonuje czy nie gra, a raczej, że zespół nie złapał jeszcze rytmu. Jeżeli jednak kolejne turnieje będą prezentować się podobnie, wówczas będzie można zastanowić się nad pierwszymi konkluzjami. 

Ostatni pojedynek na BLAST Premier Fall Groups rozpoczął się na Inferno. Plan ten został podyktowany przez “Samurajów”. Od pierwszych odsłon przyszło im atakować, co spotkało się z wygraną pistoletówką czy później minimalnym prowadzeniem 5:4. Reszta tej części należała jednak do Na’Vi, które przed przerwą mogło cieszyć się z pięciu oczek przewagi (10:5), a po chwili nawet z sześciu (11:5). Justin “jks” Savage i spółka byli nieustępliwi, co potwierdza uzyskany remis po dwanaście. Do nerwowej końcówki na własne życzenie doprowadziło Na’Vi, które mając już trzy oczka mapowe (15:12) dopiero w trzydziestej odsłonie postawiło kropkę nad “i”. 

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany na Overpassie, dostosowania naklejek holo – Aktualizacja CS2 22/07/2023

Na Mirage’u także było trzydzieści rund. Jeśli chodzi o organizację zza naszej wschodniej granicy, to ta była widoczna tylko na początku – prowadzenie 5:0. Później pojawił się wielki przestój w grze Oleksandra “s1mple’a” Kostylieva i jego kolegów, ponieważ G2 po dłuższym upływie gry wygrywało 11:7. A dalej? Dalej powtórka z Inferno. Raz jeszcze stan 15:12 dla Natus Vincere, by po chwili było 15:14. Obyło się jednak bez dogrywek. 

Natus Vincere 2:0 G2 Esports – Inferno 16:14, Mirage 16:14

Klasyfikacja końcowa BLAST Premier Fall Groups prezentuje się następująco:

  • 1.-3. FaZe Clan, Heroic, Ninjas in Pyjamas – 27500$, BLAST Premier Fall Final
  • 4-6. Natus Vincere, Team Vitality, Astralis – 17500$, BLAST Premier Fall Final
  • 7-9. G2 Esports, BIG, Team Liquid – 8500$, BLAST Premier Fall Showdown
  • 10-12. Evil Geniuses, OG Esports, Complexity Gaming – 5666$, BLAST Premier Fall Showdown