Respawn.pl

Na'Vi bez Guardiana na DH Malmö 2016

Autor: Sergiusz Lelakowski

Już za trzy dni startuje jedno z większych wydarzeń sceny Counter Strike:Global Offensive – Dreamhack Malmö 2016, w Szwecji. Do samego końca nie było pewne, czy kontuzjowany zawodnik ukraińskiej formacji Natus Vincere pojawi się na turnieju. Ostatecznie drużyna podjęła decyzję o starcie w zawodach ze stand-inem w składzie. Słowackiego gracza zastąpi dotychczasowy trener drużyny – Sergey “starix” Ischuk.

Turniej typu LAN, w którym łączna pula nagród sięga aż $250.000 jest bardzo ważnym wydarzeniem dla drużyn, które chcą liczyć się w profesjonalnej sferze Counter Strike. Trzeciego kwietnia za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter, Ladislav “GuardiaN” Kovács poinformował o swojej kontuzji prawej ręki.

Finalnie kontuzja przewyższyła możliwości zawodnika. Na przedramieniu GuardiaNa widzimy tak zwane “tejpy”, czyli taping kinestyczny. Taśmy te łagodzą ból, stosowane są jako narzędzia rehabilitacyjne. Poważne problemy z prawą ręką zawodnik odczuwał już na MLG Columbus 2016.

Sergey “starix” Ischuk, legenda Counter Strike:Global Offensive ma na swoim koncie między innymi pierwsze miejsce w Intel Extreme Masters V, czy pierwsze miejsce Dreamhack Winter 2010. Już za trzy dni obejrzymy możliwości tego zawodnika, jak i współpracę z zastępczym zawodnikiem drużyny Natus Vincere.

 

źródło: hltv.org , navi-gaming.org