Respawn.pl

NAVI GRA DALEJ NA IEM KATOWICE 2023, OUTSIDERS WRACAJĄ DO DOMU!

Autor: Maks Bartosik

Zakończył się pierwszy ćwierćfinał IEM Katowice 2023. Natus Vincere podejmowało w nim rosyjskie Outsiders i to S1mple i spółka okazali się lepsi, awansując do półfinału rozgrywek w Katowicach.

Pierwszy ćwierćfinał IEM Katowice 2023 już za nami. To było nie tylko starcie pomiędzy zwycięzcami ostatniego turnieju Major i byłą drużyną numer 1 w rankingu HLTV, ale też i mecz pełen podtekstów. W końcu Outsiders to rosyjska formacja, która zdaniem wielu nie powinna występować w Spodku, a los chciał, że w swoim pierwszym meczu przed polską publicznością trafili na ukraińską formację Natus Vincere.

Overpass

Spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy NAVI i Outsiders rozpoczęło się od Overpassa, którego wybrali zawodnicy z Rosji. Od samego początku to jednak formacja S1mple’a prezentowała się lepiej i pierwszą część spotkania wygrała 9:6. Po przejściu do ofensywy NAVI dalej prezentowało się bardzo dobrze i mimo dobrej defensywy ze strony Outsiders, podopieczni B1ad3‘a zdołali domknąć mapę wynikiem 16:13.

Inferno

Następną mapą było Inferno, które wybrali zawodnicy Natus Vincere. Tam na początku to Rosjanie prezentowali się minimalnie lepiej, wychodząc na prowadzenie 8:7 po stronie terrorystów. Jednak gdy NAVI przeszło do ofensywy, to po Rosjanach nie było co zbierać. S1mple i spółka bez problemów przebijali się przez defensywę Outsiders i zakończyli mapę zwycięstwem 16:12.

NAVI awansowało do półfinału IEM Katowice 2023, w którym zmierzą się z Heroic. Te spotkanie odbędzie się jutro o godzinie 15:30, a jego stawką będzie awans do wielkiego finału.