Respawn.pl

Na’Vi i Complexity ze zwycięstwami na BLAST Premier Fall Groups

Autor: Krzysztof Sarna
Complexity

Jak to mówią pierwsze koty za płoty. Tak opisać możemy pierwszy dzień zmagań grupy C turnieju BLAST Premier Fall Groups. Pierwsze zwycięstwa na koncie odniosło Na’Vi oraz Complexity.

Weekend na pewno rozpoczął się po myśli dwóch ekip, którymi są Na’Vi oraz Complexity. Zdecydowanie inaczej jest jednak w przypadku OG Esports, które próbowało, ale i tak musiało uznać wyższość najlepszej ekipy na świecie. O FaZe mówimy mówić w kontekście zaskoczenia, bo ten zespół był tym faworyzowanym tuż przed rozpoczęciem potyczki z CoL. 

Pierwszy dzień rywalizacji w grupie C rozpoczął się od triumfu Natus Vincere nad OG Esports. Trzeba jednak przyznać, że Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego koledzy starali się zaskoczyć, bo przegrali dopiero po trzech mapach. Jednak na wybranym przez siebie Overpassie OG przegrało aż do czterech. Za to udało się zrewanżować ekipie z regionu CIS na arenie snajperów, przez co o końcowym triumfie musiał przesądzić Mirage. Na nim najlepszy zespół świata nie miał żadnych problemów i poruszał się swobodnie, przez co już tylko jedna wygrana dzieli go od awansowania do BLAST Premier Fall Final.

Do sporego zaskoczenia doszło w drugiej potyczce, wszak FaZe Clan przegrał z Complexity Gaming. Olof “olofmeister” Kajbjer i jego kompani nie wygrali nawet mapy. Starcie to zainicjował triumf CoL na Nuke’u do ośmiu. Jednak więcej można powiedzieć o Ancient, wszak na nim to szósta drużyna świata wygrywała w pewnym momencie 15:14. Co prawda jeden punkt meczowy nie jest wystarczającym polem do wygrania całego spotkania. Tak też doszło do dogrywki, a w niej zawodnicy lepsi okazali się Valentin “poizon” Vasilev i spółka.

Już jutro dojdzie do kolejnych spotkań. O godzinie 16:30 Natus Vincere spotka się z Complexity. Natomiast trzy godziny później dojdzie do starcia pomiędzy OG Esports a FaZe Clanem. Przegrany tego pojedynku odpadnie z aktualnych rozgrywek i swoich szans będzie musiał upatrywać na Fall Showdown.

Piątkowe wyniki BLAST Premier Fall Groups prezentują się następująco: 

Natus Vincere 2:1 OG Esports – Overpass 16:4, Dust2 13:16, Mirage 16:8

FaZe Clan 0:2 Complexity Gaming – Nuke 8:16, Ancient 16:19