Respawn.pl

NATUS VINCERE TRIUMFUJE NA PGL MAJOR COPENHAGEN 2024!

Autor: Filip Woszczek
NAVI

PGL Major Copenhagen 2024, czyli pierwszy turniej najwyższej rangi w CS2 właśnie dobiegł końca. NAVI prowadzone przez Aleksiego “Aleksib” Virolainena rozprawiło się z każdym przeciwnikiem w playoff’ach, podnosząc puchar w kopenhaskim Royal Arena.

Ancient, który w poprzednim meczu okazał się szczęśliwy dla Natus Vincere, dziś padł ich wyborem w Wielkim Finale. W pierwszej połówce zawodnicy tej organizacji byli nieco lepsi od FaZe, zdobywając 7 punktów w obronie. Kluczowa pistoletówka również została wygrana przez NAVI, ale rywal powrócił do walki po niedługim czasie. Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego byli już tylko jedną rundę od wyrównania (9:10), ale to wtedy przeciwnik sięgnął po 3 brakujące rundy. Do odwrócenia ról doszło na Mirage, gdzie jedynymi pozytywami dla NAVI była pierwsza i ostatnia runda pierwszej połowy. Po dominującym 10:2 dla FaZe, reszta punktów była już tylko formalnością.

NAVI dominuje na decydującym Inferno

Wszystko rozstrzygnęło się na Inferno, gdzie drużyna prowadzona przez Aleksiego “Aleksib” Virolainena przejęła stery, wygrywając aż 7 rund z rzędu w CT. Zawodnicy ekipy przeciwnej nie mieli zbyt wielu argumentów w ofensywie, aczkolwiek udało im się uzbierać 3 punkty. Na ich nieszczęście, NAVI rozpoczęło drugą połówkę ponownie od wygranej pistoletówki, natomiast FaZe nie odpowiedziało wtedy już ani razu.

Natus Vincere navi 21 faze FaZe
Ancient 13:9, Mirage 2:13, Inferno 13:3

Filip “NEO” Kubski trenujący zespół FaZe, zakończył Major w Kopenhadze na drugim miejscu. Natomiast zwycięstwo świętuje polski akcent w postaci Urszuli “Xirreth” Klimczak, pełniącej rolę performance trenera w Natus Vincere.

Klasyfikacja końcowa:

1. Natus Vincere – 500,000$
2. FaZe – 170,000$
3-4. G2, Vitality – 80,000$
5-8. MOUZ, Eternal Fire, Spirit, Cloud9 – 45,000$
9-11. paiN, Virtus.pro, Complexity – 20,000$
12-14. HEROIC, ECSTATIC, Imperial – 20,000$
15-16. FURIA, TheMongolz – 20,000$

Transmisję z polskim komentarzem można było obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o PGL Major Kopenhaga 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji. Partnerami pierwszego w historii Majora w CS2 są marki, które od dawna są mecenasami esportu i wspierają rozwój tej dziedziny na wielu szczeblach, a są to: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Pierwszy krok w esportową społeczność stawia marka INEA. Za realizację transmisji odpowiedzialny jest zespół GX Studio. Natomiast patronat medialny objął serwis Respawn.pl.