Respawn.pl

nawwk przedłuża kontrakt z Apeks!

Autor: Marcin Kapusta

Tim “nawwk” Jonasson przedłużył obowiązujący kontrakt z Apeks do końca 2025 roku. Tym samym pozostanie nominalnym snajperem formacji przez kolejne dwa lata!

Nominalny snajper Apeks, Tim “nawwk” Jonasson przedłużył umowę z organizacją na kolejne trzy lata, tj. do końca 2025 roku. To właśnie 26-letni Szwed ma być kluczem do przyszłych osiągnięć międzynarodowego kolektywu, co udowodnił dzisiaj w ramach turnieju Elisa Masters Espoo 2023, którego został MVP.

Cieszę się, że mogę przedłużyć kontrakt z Apeks do końca 2025 roku. Apeks jest moim domem od początku 2022 i jak dotąd była to wspaniała podróż, a wynik na paryskim Majorze był największym osiągnięciem w naszych karierach. Patrząc w przyszłość, jestem przekonany, że razem osiągniemy jeszcze więcej” – zakomunikował nawwk.

Najlepszy epizod w karierze nawwka

Od dłuższego czasu negocjowaliśmy z Timem i jego agentem przedłużenie kontraktu i jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu osiągnęliśmy porozumienie. Wybitne umiejętności i zaangażowanie nawwka doskonale współgrają z wartościami, które cenimy w Apeks. To przedłużenie oznacza naszą wiarę w jego zdolność do ogrywania kluczowej roli w kształtowaniu naszej drogi naprzód i przyczyniania się do przyszłych osiągnięć” – oświadczył Head of Esports w norweskiej organizacji, Anders Kjaer.

nawwk dołączył do Apeks pod koniec grudnia 2021 roku, stając się częścią nowego składu budowanego przez Jakuba “kubena” Gurczyńskiego. Trzeba przyznać, że te niespełna dwa lata były najlepsze w dotychczasowej karierze 26-latka. Jego drużyna zdołała bowiem m.in. zwyciężyć trzy turnieje – 45. sezon ESL Challenger League EU, Elisa Invitational Spring 2023 oraz Tipsport Cup Brastislava, a także sensacyjnie dotrzeć do półfinałów paryskiego Majora, pozostawiając w pokonanym polu Liquid czy NiP. Dzisiaj wywalczyła wicemistrzostwo Elisa Masters Espoo 2023, ulegając FURII Esports w wielkim finale. Niemniej MVP całego wydarzenia został właśnie nawwk, który wykręcił rating na fenomenalnym poziomie 1.28.

Aktualny skład Apeks wygląda następująco:

  • Norway Joakim “jkaem” Myrbostad
  • Norway Ådne “sense” Fredriksen
  • North Macedonia Damjan “kyxsan” Stoilkovski
  • North Macedonia Aleksandar “CacaNito” Kjulukoski
  • Sweden Tim “nawwk” Jonasson
  • Denmark Torbjørn “mithR” Nyborg (trener)