Respawn.pl

Strona główna » NBK: “Nigdy nie byłem tak zmieszany tak niesprawiedliwą decyzją”

NBK: “Nigdy nie byłem tak zmieszany tak niesprawiedliwą decyzją”

Autor: Aleksander Kurcoń

Odsunięcie Nathana “NBK” Schmitta ze składu MOUZ było zaskakującą decyzją nie tylko dla kibiców, ale również dla samego zawodnika. Francuz nie przebierał w słowach i określił ruch organizacji jako niesprawiedliwy. 

7 stycznia MOUZ z wielką pompą ogłosiło podpisanie kontraktu z francuską gwiazdą CS:GO – Nathanem “NBK” Schmittem. Związek niemieckiej organizacji z 27-latkiem nie trwał jednak długo. Po ledwo dwóch miesiącach Francuz został przesunięty na ławkę rezerwowych, a zespół sięgnął po zawodnika akademii – Jona “JDC” de Castro.

NBK w barwach MOUZ wystąpił więc łącznie w zaledwie 11 meczach. Bilans? 5 zwycięstw i 6 porażek, czyli nienajlepszy. Dodajmy do tego kiepski występ na IEM Katowice 2022, gdzie drużyna zajęła dopiero 9-12. miejsce oraz pożegnanie się z 15. sezonem ESL Pro League już w fazie grupowej.

Organizacja zdecydowała się więc na zmiany i wciągnęła do pierwszej drużyny JDC – zawodnika, który wystąpił jako stand-in na IEM Katowice. Od składu usunęła zaś NBK-a, który miał de facto najkrótszy, oprócz Adama “torzsi” Torzsasa, staż. Decyzja Myszek jest o tyle dziwna, bo zaledwie 2 miesiące temu przekaz do opinii publicznej był jasny – NBK to będzie nasza największa gwiazda. Podczas ogłaszania transferu, Francuza nazwano nawet “twórcą królów”. Ostatecznie 27-latek nie zdążył nikogo koronować w europejskiej ekipie, bo dostał na to zaledwie 2 miesiące.

Nie powinna więc dziwić reakcja Schmitta. Ten napisał na Twitterze, że odczytuje ten ruch jako niesprawiedliwy. – 20 godzin temu zostałem poinformowany, że zarząd umieścił mnie na ławce rezerwowych. Nigdy nie byłem tak zmieszany tak niesprawiedliwą i pochopną decyzją. Odpocznę przez następne dni i zacznę streamować indywidualne treningi – napisał rozgoryczony gracz.

Dodatkowo NBK wszedł w dyskusję z Fredrikem “REZ” Sternerem. Szwed napisał po prostu na Twitterze “Hej, udanego weekendu!”. Francuz odpowiedział, że to chyba niemożliwe, po czym dostał odpowiedzieć od szwedzkiego gracza, żeby po prostu to zmienił. REZ wówczas jeszcze nie wiedział o zmianach w MOUZ. W odpowiedzi NBK poradził, by Sterner odczekał 10 minut i wtedy wrócił na Twittera. Poinformowany REZ jedynie pocieszył Francuza, mówiąc mu, że może wrócić jeszcze na szczyt, bo nadal ma sporo do zaoferowania na esportowej scenie CS:GO. Czy tak się rzeczywiście stanie? Na razie brak jakichkolwiek informacji na temat możliwej przyszłości legendarnego gracza.

Aktualny skład MOUZ wygląda następująco:

  •  David “frozen” Čerňanský
  •  Adam “torzsi” Torzsas
  •  Aurimas “Bymas” Pipiras
  • Christopher “dexter” Nong
  •  Jon “JDC” de Castro
  •  Dennis “sycrone” Nielsen (trener)
  •  Nathan “NBK” Schmitt (rezerwa)