Respawn.pl

Nemean LAN, czyli norweski turniej wart uwagi

Autor: Sergiusz Lelakowski

Norwegia to region, w którym rzadko można usłyszeć jakiekolwiek wzmianki o planowanych turniejach. Teraz następuje jednak chwila, w której przekonamy się, czy ludzie z północy, pomijając Szwedów, także potrafią się zaangażować w ten biznes na tyle mocno, aby odcisnąć swoje piętno.

Pula nagród w turnieju wyniesie “zaledwie” ~9,100$. Dlaczego zaledwie? Patrząc na nagrody w pozostałych turniejach, organizowanych dla przykładu w Europie lub Ameryce Północnej – nagroda ta zdaje się być znikoma. Nie zmienia to faktu, że jak na jeden z nielicznych turniejów LAN w tamtym rejonie, nagroda jest na tyle duża, iż uzyskał on miano największego w historii.

EuroNoruega.svg

Wszystko odbędzie się w lutym (23-28.), w małej wiosce o nazwie Kyrksæterøra. Znajduje się ona w magistraturze Hemne. Rok ten, jak i sama data, są szczególne, ponieważ to właśnie wtedy odbędzie się dziesięciolecie istnienia owego przedsięwzięcia – Nemean. Wspominałem o puli nagród – powyższa liczba odnosi się jedynie do Counter-Strike: Global Offensive, ogólna, dla wszystkich wydarzeń, jest nieco większa, ponieważ liczy sobie 11,000$.

[pull_quote_center]Największa w historii norweskiego regionu pula nagród Counter-strike: Global Offensive.[/pull_quote_center]

Całe wydarzenie trwało będzie 5 dni, od 23. do 28. lutego. Na ten okres przewidziano rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive, lecz nie zdecydowano jeszcze o formacie spotkań. Na tę informację, jak i na listę drużyn, musimy niestety jeszcze poczekać.