Respawn.pl

NEO melduje się w finale BLAST Premier Fall Final

Autor: Krzysztof Sarna

Jakże by mogło być inaczej! Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu po raz kolejny zameldowali się w finale turnieju, w którym biorą udział. Tym razem organizacja z Ameryki wygrała półfinał BLAST Premier Fall Final 2023 przeciwko Complexity Gaming po pełnej serii.

Czwarty finał NEO z rzędu

Półfinałowe zawody rozpoczęły się od Anubisa, którego wybrali gracze spod szyldu “Białej Gwiazdy”. Mimo że wygrali rundę pistoletową, to nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z grającymi po stronie atakującej zawodnikami FaZe. Podopieczni Kubskiego wygrali pierwszą część 10:2! Po zmianie stron role odmieniły się o 180 stopni i nie chodziło tylko o wymianę w kontekście terroryści – antyterroryści. Scenariusz się powtórzył, bo FaZe wygrało pojedynek na pistolety, ale kontakt łapali Jonathan “EliGE” Jablonowski i jego koledzy, którzy zmniejszyli straty zaledwie do dwóch oczek (9:11).  Liderom światowego rankingu HLTV udało się jednak postawić kropkę nad “i”, triumfując 13:10.

Sam Nuke podyktowany tym razem przez Finna “karrigana” Andersena i jego kolegów nie miał większej historii. Nie potrafili się odnaleźć na tym planie, a nawet zanotować żadnej serii punktowej. Tak więc ulegli kapitalnie dysponowanej szóstej sile świata.

O kwestii wkroczenia do wielkiego finału zadecydował Ancient. Arena ta wystartowała od remisu 2:2, ale z rundy na rundę rozkręcali się reprezentanci FaZe, którzy wygrywali przed przerwą 9:3. Podopieczni NEO byli konsekwentni w swoich poczynaniach na serwerze, co przełożyło się na zwiększenie prowadzenia z sześciu do ośmiu oczek, a jednocześnie posiadane punkty meczowe (12:4). Jeszcze przez chwilę swoją obecność zaznaczyli gracze CoL, ale nie udało im się uniknąć wiktorii FaZe.

FaZe Clan vs. Complexity Gaming – Anubis 13:10, Nuke 5:13, Ancient 13:7 

W wielkim finale BLAST Premier Fall Final 2023 amerykańska organizacja spotka się z Teamem Vitality. Na stole jest nie tylko mistrzostwo samego turnieju, ale również idący za tym czek na 200 tysięcy dolarów. Ponadto zwycięska ekipa wywalczy awans na BLAST Premier World Final. Niejakim paradoksem jest jednak, że obie ekipy zapewniły sobie miejsce na tym turnieju już wcześniej. Tak więc najprawdopodobniej powędruje ono do któregoś z półfinalistów. Na oficjalne stanowisko organizatora rozgrywek należy jeszcze poczekać. Z kolei finał BLAST Premier Fall Final 2023 zostanie rozegrany w niedzielę (26 listopada) o godzinie 17:00 w formacie BO3.

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Final ponownie zostały marki logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania Counter-Strike 2 najlepszych drużyn świata. Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego, a przygotuje ją niezawodny zespół GX_Studio. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier Fall Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!