Respawn.pl

NEO musiał obejść się smakiem. Vitality wygrywa BLAST Premier World Final

Autor: Krzysztof Sarna

Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego i sam Polak musieli obejść się smakiem. W wielkim finale BLAST Premier World Final 2023 lepszy okazał się Team Vitality, który pewnie pokonał w decydującym rozdaniu FaZe Clan. Tym samym organizacja znad Sekwany zamyka 2023 rok wielkim triumfem, a zarazem ostatnia wielka impreza w tym roku należała do “Pszczół”.

NEO obchodzi się smakiem

Wielki finał turnieju rozgrywanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczął się od Inferno wybranego przez Mathieu “ZywOo” Herbauta i jego kolegów. Grali oni z początku w obronie i wygrywali 3:0, ale wiatru w żagle złapała organizacja ze Stanów Zjednoczonych, która wysunęła się na prowadzenie 4:3. Na tym jednak gracze Kubskiego poprzestali, wszak nie tylko przegrali połowę do czterech, ale byli całkowicie bezradni po zmianie stron, przegrywając całą arenę do pięciu.

Wielką nadzieją dla Finna “karrigana” Andersena i jego kolegów był wybrany przez nich Nuke. Z początku wcielili się oni w rolę terrorystów, rozgrywając dobrą połówkę. Przed przerwą do “Pszczół” FaZe traciło zaledwie dwa punkty (5:7). Upragnioną, pierwszą rundę pistoletową organizacja zza oceanu wygrała dopiero przy czwartej próbie. Posiadając wręcz autostradę do tego, by zdominować przeciwnika na własnej połowie, Robin “ropz” Kool i jego koledzy popełnili wiele prostych błędów, podczas gdy Vitality sforce’owali i wygrali kolejną odsłonę, tym samym ustawiając przebieg następnych zdarzeń. FaZe nie było w stanie nawiązać równomiernej walki, myląc się w wielu momentach.

Team Vitality – FaZe Clan 2:0 – Inferno 13:5, Nuke 13:7

Klasyfikacja końcowa BLAST Premier World Final 2023 prezentuje się następująco:

  • 1. Team Vitality – $500 000
  • 2. FaZe Clan – $250 000
  • 3-4. Natus Vincere, MOUZ – $85 000
  • 5-6. G2 Esports, Cloud9 – $25 000
  • 7-8. Heroic, ENCE – $15 000

Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizował zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszali na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można było oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!