Respawn.pl

NEO z angażem na stałe w FaZe Clanie

Autor: Krzysztof Sarna
NEO

Takie informacje lubią słyszeć i czytać zapewne wszyscy fani Counter-Strike’a z Polski. Filip “NEO” Kubski otrzymał angaż na stałe w FaZe Clanie. Po paśmie ostatnich kapitalnych, wybitnych wręcz rezultatów nie mogło być inaczej. 

NEO z kontraktem w FaZe

Początki Kubskiego w FaZe Clanie sięgają końcówki lipca bieżącego roku. Wcześniej stanowisko głównego szkoleniowca należało do Roberta “RobbaNa” Dahlströma. Na początku po odejściu Szweda nie wiadomo było, czy Polak pozostanie na dłużej, bowiem do organizacji ze Stanów Zjednoczonych dołączył na zasadzie okresu testowego. Ten trzeba przyznać, trwał długo, jeśliby brać pod uwagę prawie cztery miesiące. Niemniej jednak legenda CS-a znad Wisły podołała. 

Od momentu premiery Counter-Strike’a 2 podopieczni Kubskiego wygrywają turniej za turniejem. Wygranie trzech z trzech rozegranych turniejów z pewnością wzbudza niemały respekt. FaZe Clan zdobył mistrzostwo IEM Sydney, Thunderpick World Championship oraz CS Asia Championship. Uzyskanie takich wyników bezsprzecznie tylko utwierdziło włodarzy amerykańskiej organizacji, by pozostawić u swojego boku NEO na zdecydowanie dłużej. 

CZYTAJ TAKŻE: StarCraft II oficjalnie na IEM Katowice 2024

Warto powiedzieć, że FaZe dla 24-latka jest pierwszym trenerskim sprawdzianem. Trzeba śmiało przyznać, że jak na pierwszy raz jest naprawdę świetnie i zapewne sam Filip Kubski nie mógł sobie wymarzyć lepszego startu w trenerskiej karierze. Same trzy wygrane turnieje z rzędu to nie wszystko. Aktualnie Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy są na fali, wszak wygrali do tej pory piętnaście meczów z rzędu. A na tym może się nie zakończyć, ponieważ przed FaZe w 2023 roku jeszcze dwa turnieje: BLAST Premier Fall Final oraz BLAST Premier World Final.

W obliczu tak kapitalnych wiadomości dochodzą jednak złe. Wiele spekuluje się na temat potencjalnego rozpadu aktualnego składu, bowiem do Teamu Liquid powrócić ma Russel “Twistzz” Van Dulken. Rozmowy mają być już na bardzo zaawansowanym etapie, a samego Kanadyjczyka dzielić ma zaledwie krok od podpisania kontraktu z TL. 

r