Respawn.pl

NEO oficjalnie powraca do FaZe… ale w roli trenera!

Autor: Marcin Kapusta

Filip “NEO” Kubski powraca na wielką scenę CS:GO z impetem. Został bowiem zaprezentowany jako tymczasowy trener FaZe Clanu!

W połowie lipca Robert “RobbaN” Dahlström zakończył karierę profesjonalnego kariera, co doprowadziło do wakatu w sztabie szkoleniowym FaZe Clanu. Zaledwie dzień później portal Dust2.us ujawnił, że amerykańska organizacja zarejestrowała Filipa “NEO” Kubskiego na turniej Intel Extreme Masters Cologne 2023. Dziś oficjalnie ogłoszono, że legenda polskiego esportu stanie za plecami zawodników podczas zmagań w ‘Świątyni Counter-Strike’a’.

ON POWRÓCIŁ! Powitajcie naszego nowego, tymczasowego trenera sekcji CS:GO – NEO. Po raz pierwszy pojawi się za naszymi chłopakami w ten weekend w Kolonii.” – poinformował zarząd FaZe Clanu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Powrót po latach

NEO to żyjąca legenda dla esportowej społeczności znad Wisły. Członek legendarnej Złotej Piątki, reprezentant Virtus.pro, triumfator Majora oraz weteran, rywalizujący na scenie już od początku XXI wieku. Co ciekawe, 36-latek odbył jeden zagraniczny epizod… właśnie w FaZe. Do międzynarodowego kolektywu dołączył w maju 2019 roku na okres próbny, wchodząc w buty Daurena “AdreNa” Kystaubajewa. Utożsamiał się z nim przez cztery miesiące, sięgając m.in. po wicemistrzostwo BLAST Pro Series Los Angeles 2019. Ostatecznie jednak nie otrzymał stałego angażu.

Na początku stycznia 2020 powrócił na rodzime podwórko, łącząc siły z Wiktorem “TaZem” Wojtasem pod banderą ARCY. Zaledwie trzy miesiące później legendarny duet założył organizację HONORIS, która funkcjonowała do 31 marca bieżącego roku.

Krótkoterminowy czy długoterminowy pobyt?

NEO w teorii jest tylko tymczasowym rozwiązaniem, ale dłuższy pobyt uzależniony jest od tego, jak zaprezentują się zawodnicy FaZe Clanu podczas IEM Cologne 2023. Ekipa prowadzona przez Finna “karrigana” Andersena ma zameldować się na serwerze już za trzy dni (tj. 30 lipca o godzinie 12:30) w ramach głównej fazy niemieckiego turnieju, w której wystąpią również Heroic, ENCE, Cloud9 czy Vitality. Rywala podopiecznych Polaka poznamy po zakończeniu play-inów.

Skład FaZe Clanu na IEM Cologne 2023 wygląda następująco:

  • Denmark Finn “karrigan” Andersen
  • Norway Havard “rain” Nygaard
  • Canada Russel “Twistzz” Van Dulken
  • Estonia Robin “ropz” Kool
  • Latvia Helvijs “broky” Saukants
  • Poland Filip “NEO” Kubski (trener)