Respawn.pl

NEO przed szansą na drugi triumf w Katowicach – pora na finał IEM Katowice 2024!

Autor: Maks Bartosik
NEO polska

No i nadszedł ten dzień. Już dzisiaj dowiemy się, kto zostanie zwycięzcą IEM Katowice 2024. Panie i Panowie, czas na wielki finał – NEO i jego FaZe kontra Donk i Team Spirit!

Wszystko co piękne ma kiedyś swój koniec. Nie inaczej jest z IEM Katowice 2024, które dzisiaj niestety będziemy musieli pożegnać. Ale zanim na dobre pożegnamy ten piękny turniej, czeka nas niezwykłe widowisko. Tak, mówimy o wielkim finale IEM Katowice 2024. A ten zapowiada się wybornie.

NEO o krok od powtórki sprzed 10 lat

Z jednej strony stanie Neo i jego FaZe, które mimo że fazę grupową rozpoczęło mozolnie, to w Play-offy weszli ze zdwojoną siłą. Neo i spółka najpierw rozprawili się z G2, wygrywając 2:0, by wczoraj takim samym wynikiem wyeliminować MOUZ. W Play-offach przebudził się Broky, co w połączeniu z świetną formą Frozena i Raina sprawiło, że FaZe ponownie stało się jedną z najlepszych drużyn na świecie. Ale czy to wystarczy na wielki finał IEM Katowice 2024?

FaZe zostanie zdonkowane?

Z kolei Spirit jest największym objawieniem tego turnieju. Donk i spółka roznieśli w pył wszystkich, którzy stanęli im na drodze. Wśród tych drużyn było też FaZe, które w finale górnej drabinki zostało dosłownie zniszczone przez rosyjską formację. Wiadomo, wszyscy skupiają się na Donku i jego niesamowitych występach, ale Spirit to przede wszystkim monolit, w którym każdy zawodnik funkcjonuje perfekcyjnie.

Początek wielkiego finału IEM Katowice 2024 zaplanowany jest na godzinę 17:00. Spotkanie finałowe zostanie rozegrane w formacie Best Of Five – do trzech wygranych map. Zwycięska drużyna oprócz trofeum i miliona dolarów nagrody, otrzyma również przepustkę na IEM Cologne 2024 i Esport World Cup 2024.

Polskojęzyczną transmisję z meczu finałowego IEM Katowice 2024 znajdziecie na kanałach Twitch i Youtube Piotra “Izaka” Skowyrskiego.