Respawn.pl

NEO z kolejnym tytułem jako trener! FaZe triumfuje w Thunderpick

Autor: Marcin Kapusta
NEO

W przeciągu zaledwie trzech tygodni Filip “NEO” Kubski zdobył drugi tytuł mistrzowski w Counter-Strike’u 2 jako trener!

Drugi turniej najwyższego szczeblu rozgrywkowego w CS-ie 2 i drugie złoto dla FaZe Clanu. Trzeba przyznać, że podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego fenomenalnie weszli w nową erę. Pod koniec października triumfowali na inauguracyjnym IEM Sydney, a wczoraj zwyciężyli Thunderpick World Championship 2023, inkasując okrągłe ćwierć miliona dolarów.

Ta drużyna potrzebowała CS2. Jednym z kluczowych aspektów była dla nas adaptacja. Mamy wszechstronnych graczy, a nasza drużyna bardzo szybko odnalazła sposób na odnalezienie się w nowych warunkach” – oświadczył prowadzący Finn “karrigan” Andersen w pomeczowym wywiadzie. “Pierwszy zwyciężony turniej online w mojej karierze” – napisał z kolei Russel “Twistzz” Van Dulken. Kanadyjczyk był częścią legendarnego składu Liquid, który zdominował scenę w 2019 roku. Niemniej przez całą swoją dotychczasową karierę nigdy nie mógł cieszyć się z triumfu na międzynarodowym turnieju online.

FaZe ponad resztą stawki

Reprezentanci FaZe błyskawicznie przebrnęli przez fazę grupową, nie tracąc ani jednej mapy. Na swojej drodze w jednostronnych pojedynkach pokonali SAW i Monte Esports. W ćwierćfinale wyrzucili za burtę prowadzone przez Kamila “siuhego” Szkaradka MOUZ, a w półfinale wygrali z Cloud9.

W wielkim finale po drugiej stronie zameldowało się Virtus.pro. Mimo ostatniego triumfu wschodnioeuropejskiego kolektywu w Roobet Cupie 2023, to FaZe nadal dzierżyło tytuł niekwestionowanego faworyta w tym starciu. I faktycznie predykcje odzwierciedliły rzeczywistość na serwerze. Na Ancient ekipa karrigana zwyciężyła wynikiem 13:10, natomiast Vertigo padło jej łupem dopiero po rozegraniu dogrywki. Tym samym zabezpieczyła całą serię, zgarniając złoto i główną nagrodę w postaci 250 tysięcy dolarów.

MVP powędrowało w ręce ropza

Wyróżnienie MVP otrzymał Robin “ropz” Kool, który był najjaśniejszym punktem FaZe podczas Thunderpick World Championship 2023. Estończyk wypracował rating na poziomie 1.31, a jego współczynnik K-D wyniósł fenomenalne 1.43. Tym samym zdobył czwarte MVP w swojej karierze.

Końcowa klasyfikacja Thunderpick World Championship 2023 wygląda następująco:

  • 13/16. miejsce – United States Wildcard, United States M80, United States Nouns, Europe NiP
  • 9/12. miejsce – Europe Fnatic, United States compLexity, Brazil FURIA,  Portugalia SAW
  • 5/8. miejsce – Russia Spirit, Germany BIG, Europe MOUZ,  Denmark Heroic | $12.500
  • 3/4. miejsce – Russia Cloud9, Ukraine Monte | $50.000
  • 2. miejsce – Russia Virtus.pro | $100.000
  • 1. miejsce – Europe FaZe Clan | $250.000

Zapis relacji Thunderpick World Championship 2023 dostępny jest pod tym odnośnikiem.