Respawn.pl

nexa obrał nowy kierunek! Znamy jego nowy zespół

Autor: Krzysztof Sarna
nexa

Nemanja “nexa” Isaković. O tym zawodniku w ostatnich dniach mogliśmy sporo usłyszeć za sprawą rozstania się z G2 Esports. Długo na oficjalne ogłoszenie nowego zespołu serbskiego zawodnika nie musieliśmy czekać. Zasilił on i zarazem skompletował szeregi BLEED. Tym samym zespół może już zbroić się i opracowywać pierwsze solidne zagrania na powakacyjne zmagania. 

nexa kompletuje skład spoza TOP30 rankingu HLTV

Isaković szeregi G2 Esports opuścił dokładnie 3 lipca bieżącego roku. Na ławce rezerwowych na samo jego szczęście nie przyszło mu długo przesiadywać, wszak było to zaledwie pół miesiąca. Bezsprzecznie to właśnie okres bycia “samurajem” wniósł w karierze nexy najwięcej, co też zdają się bardzo dobrze odzwierciedlać same osiągnięcia tego zawodnika w tym zespole. Z G2 nexa osiągnął najwięcej w swojej dotychczasowej przygodzie z Counter-Strikiem.

W BLEED 27-latkowi przyjdzie zastąpić Josefa “faveNa” Baumanna. Na nexę w BLEED zdecydował się sam Aleksandar “kassad” Trifunović, będący jednocześnie trenerem i dyrektorem generalnym zespołem. Dyspozycja serbskiego gracza w ostatnich miesiącach była krytykowana, co też odzwierciedlają same jego statystyki. Rating nexy w ostatnich trzech miesiącach wyniósł 0.96, impact 0.81, a Serb na rundę zadawał średnio 65.4 obrażeń.

CZYTAJ TAKŻE: TaZ: To nie był dobry start w roli trenera

Nadrzędnym celem BLEED na nowy sezon będzie zakwalifikowanie się do Majora w Szanghaju. Tym bardziej przecież, że turniej wspierany przez Valve odbędzie się na kontynencie singapurskiej organizacji. Zadanie na pewno nie będzie należało do łatwych. Na ten moment nie wiemy, w jakich jeszcze turniejach tuż po letniej przerwie przyjdzie partycypować podopiecznym kassada. 36. siła światowego rankingu HLTV na ten moment oficjalnie w rozpisce posiada tylko Thunderpick World Championship, który odbędzie się w dniach 1-20 października.

Aktualny skład BLEED prezentuje się następująco:

  • Joakim “⁠jkaem⁠” Myrbostad
  • Nemanja “⁠nexa⁠” Isaković
  • Hampus “⁠hampus⁠” Poser
  • Tim “⁠nawwk⁠” Jonasson
  • Cai “⁠CYPHER⁠” Watson
  • Aleksandar “⁠kassad⁠” Trifunović – trener