Respawn.pl

Strona główna » Niderlandzki gracz ostatecznym elementem układanki składu Fnatic!

Niderlandzki gracz ostatecznym elementem układanki składu Fnatic!

Autor: Marcin Kapusta

Fnatic ujawniło ostateczny element układanki nowego zespołu CS:GO. Ostatni wolny fotel zajął zawodnik z Niderlandów, Dion “FASHR” Derksen!

Brytyjska organizacja po ponad dwóch miesiącach zakończyła restrukturyzację składu CS:GO. Na początku czerwca charakterystyczny czarno-pomarańczowy trykot przywdziali Nico “nicoodoz” Tamjidi i Frederik “roeJ” Jørgensen, wchodząc w buty Alexa “ALEXA” McMeekina oraz Valentina “poizona” Valentina. Największym kandydatem do wypełnienia pozostałej luki był Ludvig “HEAP” Alonso, jednak Szwed nie przeszedł pozytywnie okresu próbnego. Stały angaż otrzymał więc ostatecznie Dion “FASHR” Derksen.

Dion dołącza do nas, zapewniając ostateczny element siły ognia w nowym składzie, który ma za sobą miesiące kształtowania. Naszym priorytetem będzie podniesienie poziomu gry FASHR-a i spójności zespołu w nadchodzącym roku. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co może nam zaoferować. Dion wyraził swoją pasję i chęć samodoskonalenia jako gracz, a my chcemy go rozwijać zgodnie z naszymi standardami.” – zawarto w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej Fnatic.

FASHR to niderlandzki gracz, który od sierpnia 2021 roku reprezentował ECSTATIC. Pod banderą duńskiej formacji ukształtował swoją pozycję na międzynarodowej scenie jako jeden z najlepszych riflerów tieru 2, a także zwyciężył kilka turniejów, w tym m.in. Malta Vibes Knockout Seires 3, Pinnacle Fall Series 3 oraz trzecią odsłonę FunSpark ULTI 2021 Europe. Podczas rocznego pobytu w ECSTATIC wypracował rating na fenomenalnym poziomie 1,15.

Mezii pozostanie kapitanem kolektywu

William “mezii” Merriman to bez wątpienia perełka brytyjskiej sceny CS:GO i gwarancja jej przyszłości. 23-latek już niejednokrotnie czarował na serwerze swoimi niesamowitymi umiejętnościami indywidualnymi, a teraz zaprezentuje się od strony taktycznej. Pozostanie on bowiem prowadzącym Fnatic.

Jeśli chodzi o strukturę zespołu, to podjęliśmy decyzję, że mezii, który jest jednym z najbardziej wszechstronnych graczy, pozostanie IGL-em drużyny. Jesteśmy zaangażowani w rozwój Williama. Czujemy z tego powodu ogromną dumę i wierzymy, że pod jego sterami Fnatic będzie miało zapewnioną świetlaną przyszłość.” – zakomunikował wyspiarska marka esportowa.

Droga na Majora, czyli debiut Fnatic o wielką wagę

Nowy kolektyw Fnatic zadebiutuje 15 sierpnia w ramach kwalifikacji do Majora IEM Rio de Janeiro 2022. “Z kompletnym składem, jesteśmy teraz skupieni na naszych kolejnych krokach. We Fnatic bardzo cenimy sobie spotkania twarzą w twarz, dlatego przed rozpoczęciem nowego sezonu drużyna odbędzie bootcamp w naszej londyńskiej siedzibie. W otoczeniu nie tylko naszych pracowników sztabu wydajnościowo-szkoleniowego, ale także naszych pracowników ds. treści i społeczności. Uważamy, że jest to bardzo ważny czynnik. Mamy nadzieję rozwinąć ich umiejętności nie tylko na serwerze, ale także pomóc w rozwoju ich relacji i przyjaźni poza serwerem. Pod koniec sierpnia zadebiutujemy w wielkim stylu, gdy z hukiem wkroczymy do akcji w 16. sezonie ESL Pro League. To właśnie tutaj mamy nadzieję, że będziecie świadkami, jak te miesiące ciężkiej pracy w pełni zaowocują.” – zawarło Fnatic w oświadczeniu.

Aktualny skład Fnatic wygląda następująco:

  • 🇸🇪 Freddy “KRIMZ” Johannson
  • 🇬🇧 William “mezii” Merriman
  • 🇩🇰 Frderik “roeJ” Jørgensen
  • 🇩🇰 Nico “nicoodoz” Tamijdi
  • 🇳🇱 Dion “FASHR” Derksen
  • 🇬🇧 Jamie “keita” Hall (trener)