Respawn.pl

Strona główna » Nie będzie polskiego ćwierćfinału w Malta Vibes. Anonymo wygrywa, ale AGO przegrało

Nie będzie polskiego ćwierćfinału w Malta Vibes. Anonymo wygrywa, ale AGO przegrało

Autor: Krzysztof Sarna

Poniedziałek nie poszedł po myśli Polaków. Spośród trzech starć tylko jedno było zwycięskie. Anonymo Esports zameldowało się w ćwierćfinale Malta Vibes Knockout Series 6, jednak x-kom AGO już nie. Do tego MAD Lions rozpoczęło Pinnacle Winter Series 2 od porażki. 

Nowy tydzień rozpoczął się od zwycięstwa Anonymo Esports w 1/8 finału Malta Vibes Knockout Series 6. Rodacy pokonali Enterprise i to na dwóch mapach. Gracze Adriana “imd” Piepera z początku grali na mapie przeciwnika, a tą był Overpass. Filip “tudsoN” Tudev i jego kompani od początku zaznaczali swoją wyższość, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się przy trzech oczkach zaliczki (9:6). Początek drugiej części również był pomyślny, ponieważ dzięki zainkasowaniu trzech rund na tablicy wyników obserwowaliśmy już 12:6. Co prawda pojawił się chwilowy przestój w grze “Anonimowych”, ale lokacja i tak była wygrana. Nuke to już pełna dominacja ze strony formacji znad Wisły. Polacy wygrali ze słowacko-czeskim kolektywem wynikiem 16:2 i awansowali do ćwierćfinału Malta Vibes Knockout Series 6.

CZYTAJ TAKŻE: MOUZ NXT w TOP30 rankingu HLTV! Wielki awans MONKE i debiut AzerbejdzanuPL

MAD Lions rozpoczęło Pinnacle Winter Series 2 od porażki. Hiszpańska organizacja uległa BLUEJAYS 1:2. Nie da się ukryć, że szkoda, ponieważ Michał “MICHU” Müller i jego koledzy weszli dobrze w ten mecz, wygrywając Mirage’a 16:9. Jednak ekipa z Macedonii Północnej nie złożyła broni i triumfowała na Duście do sześciu. Kluczową areną miał być Overpass i w praktyce rzeczywiście taką był. Praktycznie przez cały czas widzieliśmy zaciętą walkę z obu stron, a wynik nieustannie oscylował wokół remisu. W pewnym momencie BLUEJAYS wyszło na prowadzenie 14:12, ale to MAD Lions miało punkt meczowy (15:14). O triumfie musiała przesądzić dogrywka, w której lepsza była 38. formacja świata. 

Niestety nie ujrzymy polskiego ćwierćfinału w Malta Vibes Knockout Series 6. x-kom AGO po pełnej serii musiało uznać wyższość 1shot. Prowadzenie objęła formacja z regionu CIS, która była lepsza na arenie snajperów, triumfując na niej do jedenastu. “Jastrzębie” wyrównały dzięki wygraniu Inferno 16:10. Jednakże na Mirage’u to rosyjsko-ukraiński kolektyw pokonał organizację z Warszawy takim samym wynikiem. To Igor “GreK” Shebzukhov i jego koledzy w 1/4 finału zmierzą się z Anonymo Esports.

Poniedziałkowe wyniki Polaków prezentują się następująco:

Anonymo Esports 2:0 Enterprise – Overpass 16:10, Nuke 16:2

MAD Lions 1:2 BLUEJAYS – Mirage 16:9, Dust2 6:16, Overpass 17:19

x-kom AGO 1:2 1shot – Dust2 11:16, Inferno 16:10, Mirage 10:16