Respawn.pl

Nie Katowice, a Kopenhaga będzie pierwszym gospodarzem Majora w Counter-Strike 2

Autor: Michał Maćkowski
Majora Counter-Strike 2, Kopenhaga, PGL Major Copenhagen

Poznaliśmy datę i miejsce pierwszego Majora, jaki odbędzie się w Counter-Strike 2. Niestety nie będą to Katowice, a Kopenhaga, czyli stolica Danii. 

Counter-Strike 2 premierę będzie miał już tego lata, jednak na pierwszego Majora, czyli najważniejszy turniej dla społeczności, będziemy musieli nieco poczekać. Oficjalnie gospodarzem turnieju będzie Kopenhaga, co bardzo ucieszyło wielu fanów.

Pierwszy Major w Counter-Strike 2 odbędzie się w Danii

Nadzieja wśród polskich kibiców niestety prysła, jednak pierwszy Major w Counter-Strike 2 będzie miał godnego gospodarza. Najważniejszy turniej dla społeczności w nowej wersji gry odbędzie się w stolicy Danii, czyli Kopenhadze. Na dodatek będą to pierwsze rozgrywki tej rangi w tym kraju. Do tej pory Dania nie miała okazji być gospodarzem Majora, co może wielu dziwić, bowiem popularność produkcji Valve i pochodzenie stamtąd wielu dobrych drużyn i zawodników najprawdopodobniej spowoduje bardzo dobrą frekwencję.

PGL przed sporym wyzwaniem

Wiemy także, kto zorganizuje pierwszy turniej rangi Major w Counter-Strike 2. To zadanie należeć będzie do PGL, które w przeszłości zorganizowało Majora między innymi w Krakowie. Natomiast turniej w Kopenhadze rozegrany zostanie na The Royal Arena pomiędzy 17 a 31 marca. Obiekt ten na wydarzenia sportowe pomieścić może 13 000 ludzi.

Jedna z najwspanialszych gier wszech czasów przechodzi do kolejnego rozdziału i nie możemy być szczęśliwsi, mogąc organizować prawdopodobnie najważniejszy Major w ostatnich latach. Dania ma bogate dziedzictwo e-sportowe i cieszymy się, że możemy sprowadzić najlepsze na świecie drużyny Counter-Strike do Kopenhagi, aby rywalizowały o najbardziej prestiżowy tytuł w grze. Naszą ambicją w PGL CS2 Major Copenhagen 2024 jest pobicie rekordów oglądalności – czytamy w oświadczeniu prezesa PGL

Pierwszy Major w Counter-Strike 2 w będzie miał także nieco większą pulę nagród, która wyniesie równo 1 250 000$. To jednak walka toczyć będzie się nie tylko o pieniądze, ale także o przejście do historii, jako pierwszy zwycięzca Majora w nowej wersji gry.

Wszystkie informacje o Counter-Strike 2 znajdziecie w naszej specjalnej zakładce