Respawn.pl

NIE MA MOCNYCH NA G2! NIKO I SPÓŁKA WYGRYWAJĄ IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik

Finał IEM Katowice 2023 już za nami! W spotkaniu pomiędzy G2 i Heroic lepsi okazali się zawodnicy G2, którzy wygrali 3:1 i wznieśli puchar za wygraną w Spodku!

Finał tegorocznej edycji IEM Katowice zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Na przeciw siebie stanęły pierwsza i druga drużyna rankingu HLTV. Z jednej strony Heroic, vicemistrzowie z Rio i mistrzowie BLAST, a z drugiej G2 mające serię dziewiętnastu map wygranych z rzędu. Zwycięzca mógł być tylko jeden, a to kto nim został, miało wyłonić spotkanie w formacie Best Of Five.

Nuke (pick G2)

Finałowe starcie rozpoczęło się na Nuke’u, który wybrali zawodnicy G2. Lepszy początek zanotowali jednak gracze z Danii, którzy po stronie CT prowadzili 10:5. Jednak po zamianie stronami to G2 było lepsze. Niko i spółka w defensywie wygrali jedenaście rund, przegrywając tylko dwie i Nuke zakończył się wynikiem 16:12 dla G2.

Mirage (pick Heroic)

Drugą mapą był Mirage, wybrany przez Heroic. Duńczycy rozpoczynali go po stronie atakującej i tak samo jak na Nuke’u, to formacja Cadiana zanotowała lepszy start. Heroic prowadziło do przerwy 9:6, ale po zmianie stron G2 pokazało, że na Mirage również są mocni. Europejska formacja w ataku nie dała rywalom większych szans i wygrała ich mapę 16:13, zbliżając się do końcowego triumfu.

Inferno (pick G2)

A ten Niko i spółka mogli zapewnić sobie na wybranym przez siebie Inferno. Jednak od samego początku to Heroic wydawało się lepsze i Duńczycy grając po stronie CT wyszli na prowadzenie 6:1. Wtedy nastąpiło przebudzenie G2, które odrobiło straty, ale nie zdołało objąć prowadzenia przed zmianą stron i to Heroic prowadziło 8:7. Po przejściu do ofensywy Duńczycy prezentowali się bardzo dobrze i szybko zdołali wygrać mapę rywala wynikiem 16:11.

Ancient (pick Heroic)

Co nie udało się na Inferno, udało się na Ancientcie. Mapa wybrana przez Heroic od samego początku przebiegała pod dyktando G2. Europejski skład prowadził do przerwy 9:6 i zmierzał po triumf w Katowicach. Po zmianie stron Niko i spółka stracili zaledwie jedną rundę i wygrali 16:7, sięgając po trofeum za wygranie IEM Katowice 2023!