Respawn.pl

Nie ma zbyt wiele czasu na wytchnienie! ENCE już dziś zagra o półfinał ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

ENCE jeszcze przedwczoraj grało o ćwierćfinał ESL Pro League. Organizacja z Finlandii nie ma zbyt wiele czasu na wytchnienie, ponieważ już dziś zagra o półfinał. Tak więc rywalizacja na EPL-u wchodzi już w decydującą fazę, ponieważ na placu boju pozostało łącznie osiem ekip. 

Już za kilka dni poznamy mistrzowską ekipę ESL Pro League. Do niedzieli jednak jeszcze trochę czasu, a dziś startują ćwierćfinały. W akcji ponownie ujrzymy Polaków, bowiem Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy zagrają o półfinał.

Pierwsze ćwierćfinałowe starcie rozpocznie się o godzinie 15:30. To właśnie wtedy ujrzymy polski duet, a także jego kolegów. “Ośmiorniczki” o półfinał zagrają z Movistar Riders. Hiszpanie nie mieli sobie równych w grupie C, ponieważ zgarnęli komplet zwycięstw, pokonując: Players, Team Liquid, BIG, GODSENT i Party Astronauts. Dlatego też, dzięki zajęciu pierwszej lokacji w zbiorze C bezpośrednio awansowali do ćwierćfinału. Natomiast ENCE w grupie B uplasowało się na drugiej lokacie, ulegając jedynie FURII, a wygrywając jednocześnie z FaZe Clanem, Teamem Vitality czy Outsiders. Ponadto dziesiąta siła świata w pierwszej rundzie play-off wyeliminowała fnatic. Faworytem dzisiejszego starcia jest organizacja z Finlandii, która oceniana jest na dziesiątą siłę świata, podczas gdy MR jest 18. pozycji. 

W czwartek poznamy drugiego z czterech półfinalistów piętnastej odsłony EPL-a. Naprzeciwko siebie staną reprezentanci Ninjas in Pyjamas oraz Teamu Liquid. Dla szwedzkiej organizacji będzie to pierwszy mecz w etapie pucharowym. To za sprawą pierwszej lokaty w grupie A, chociaż siódma siła świata przegrała jeden z pięciu spotkań. Mowa tu o konfrontacji z G2 Esports. Z kolei Liquid zakończyło rozgrywki w grupie C na trzecim miejscu, przegrywając z Movistar Riders i Players. Organizacja zza oceanu zaskoczyła wczoraj całą Counter-Strike’ową społeczność, ogrywając niespodziewanie w pierwszej rundzie play-offów Heroic. Przed startem tych zawodów większe szanse mają Fredrik “REZ” Sterner i jego koledzy, którzy zajmują siódmą lokatę w światowym rankingu HLTV. Dla porównania organizacja ze Skandynawii jest na siódmej posadzie, aczkolwiek po wczorajszym dokonaniu TL nie ma to żadnego przełożenia. Być może zespół z Ameryki chował taktyki na fazę play-off? Przekonamy się dziś! 

Harmonogram czwartkowych spotkań piętnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

15:30 | ENCE vs. Movistar Riders – BO3

19:00 | Ninjas in Pyjamas vs. Team Liquid – BO3

Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie na niego klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.