Respawn.pl

Nie samym IEM Katowice Polacy żyją; W grze także 9INE, Honoris oraz ekipy Snaxa i kRaSnaLa

Autor: Michał Maćkowski

Polskie drużyny oraz zawodnicy grający w międzynarodowych rozgrywkach nie mają dnia przerwy. W internetowych turniejach, które przyćmione są startem IEM Katowice, zobaczymy dzisiaj łącznie dwunastu Polaków. 

IEM Katowice oficjalnie wystartował i więcej o pierwszym dniu możecie przeczytać tutaj. To jednak zespoły i zawodnicy z Polski, którzy nie grają na imprezie w Katowicach, mają co robić. Cały czas bowiem trwają internetowe turnieje, w których oglądać dzisiaj będziemy mogli: 9INE, Honoris, Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego oraz Szymona “kRaSnaLa” Mrozka.

9INE i Snax walczą w CCT North Europe

Cały czas trwa pierwsze faza w ramach CCT North Europe, gdzie pewny awans do play-offów zapewnili sobie gracze Illuminar. To właśnie oczko w pierwszym meczu o awans pokonało 9INE, które dzisiaj będzie miało drugą szansę. Ekipa Wiktora “mynio” Kruka zawalczy z BLUEJAYS.

W swoim debiutanckim turnieju cały czas gra zespół Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego, który niestety jest krok od przepaści. Let us cook po debiutanckim zwycięstwie, zaliczyło później dwie porażki z Aurora i BLUEJAYS, przez co już dzisiaj mogą pożegnać się z dalszymi rozgrywkami. Aby tego uniknąć, zespół Snaxa musi wygrać z czeskim Sinners.

W grze także Honoris i kRaSnaL

Swoje mecze do rozegrania mają także reprezentanci Honoris, którzy z nożem na gardle powalczą o finał dolnej drabinki w ramach drugiego sezonu Thunderpick Bitcoin. Ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa czeka pojedynek z duńskim Masonic.

Swój debiut w ramach 44 sezonu ESL Challenger League zaliczy dzisiaj także Szymon “kRasNaL” Mrozek. Przed Monte niełatwe wyzwanie w postaci Portugalczyków grających pod barwami SAW.

Harmonogram spotkań z udziałem polskich drużyn