Respawn.pl

Nie samym Spring Sweet Spring człowiek żyje. AGO zaczyna dziś batalię o ESL Pro League!

Autor: Krzysztof Sarna

Główne zmagania Spring Sweet Spring 3 wystartowały wczoraj, ale dziś będziemy żyli nie tylko nimi. To wszystko dlatego, że zaczyna się faza play-off 37. sezonu ESEA Premier, w której o awans do ESL Pro League powalczy x-kom AGO. 

Zanim jednak przejdziemy wydaje się, że do dania głównego, to podziwiać będziemy potyczki w ramach Spring Sweet Spring 3. A na serwerze jako pierwsze i tak zamelduje się x-kom AGO, które zmierzy się z ALTERNATE aTTaX. “Jastrzębie” na pewno nie są dumne ze swojej wczorajszej postawy, a to za sprawą raczej niespodziewanej porażki z 1WIN wynikiem 1:2. Teoretycznie i na papierze dziś powinno być już naprawdę łatwo, bo zespół z Niemiec jest 82. drużyną wedle światowego rankingu HTLV, a wczoraj przegrał 1:2 z Copenhagen Flames. Po raz ostatni ekipy te miały okazję ze sobą rywalizować trzeciego lutego w 36. sezonie ESEA Premier i lepsi okazali się Polacy.

O drugą wygraną w SSS 3 zawalczy Anonymo Esports, które spotka się z EXTREMUM. Podopieczni Adriana “imd” Piepera wczoraj zaprezentowali się z dobrej strony, pokonując 2:0 Young Ninjas. Co jednak najważniejsze, to waleczność i duch walki, którego zaprezentowali “Anonimowi”, bo młodzi Szwedzi byli bliscy wyrównania, ale Rodacy doprowadzili do dogrywki i okazali się w niej lepsi. EXTREMUM jednak to zdecydowanie inny kaliber, bo mówimy tu o zespole, który aktualnie znajduje się na 25. lokacie w notowaniu HLTV. Sean “Gratisfaction” Kaiwai i jego koledzy nie mieli wczoraj żadnych problemów w starciu z Budapest Five. 

Na dobry wieczór Paweł “reatz” Jańczak i spółka rozpoczną swoją walkę w play-offach 37. sezonu ESEA Premier, co jednocześnie oznacza bój o awans do nadchodzących rozgrywek ESL Pro League. Na sam początek nadwiślańska drużyna otrzymała nieco lżejszego przeciwnika, spoglądając na inne ekipy, które również są brane pod uwagę w tym wielkim boju. Powstrzymać AGO będzie chciało LDLC, które jest aktualnie 43. siłą globu, podczas gdy gracze Mikołaja “miNIroxa” Michałkówą wyprzedzają ich o sześć miejsc. Co do samych rozgrywek ESEA Premier, to Polacy zajęli drugie miejsce w grupie B i z ośmiu spotkań wygrali aż sześć, co przyniosło im osiemnaście oczek. Z kolei francusko-belgijski kolektyw ma jedno zwycięstwo mniej, co też przełożyło się na trzecią pozycję w grupie A. 

Harmonogram wtorkowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

12:00 | x-kom AGO vs. ALTERNATE aTTaX – BO3 [Transmisja]

18:00 | Anonymo Esports vs. EXTREMUM – BO3 [Transmisja]

19:00 | x-kom AGO vs. LDLC – BO3 [Transmisja]