Respawn.pl

Nie żyje David “cynic” Polster. Miał przed sobą występ w ESL Pro League

Autor: Marcin Kapusta

W wieku 23 lat zmarł David “cynic” Polster, były reprezentant m.in. Party Astronauts oraz Nouns Esports. W kwietniu miał zagrać w 19. sezonie ESL Pro League. 

Północnoamerykańska scena Counter-Strike’a straciła swoją wschodzącą gwiazdę, Davida “cynica” Polstera. Reprezentant zespołu BOSS zmarł na początku tego tygodnia w wieku 23 lat, co potwierdził jego trener Tom Ryan. Do wiadomości publicznej nie podano oficjalnej przyczyny jego zgonu.

Nie da się tego łatwo powiedzieć, ale na początku tego tygodnia zmarł David “cynic” Polster. Ta wiadomość była dla nas wszystkich całkowitym szokiem. David był niezwykle ciężko pracującym człowiekiem, miłą osobą i niesamowitym graczem. Większą część mojego życia spędziłem na rywalizacji z Davidem, odkąd miałem 15 lat. Myślę, że to zawodnik, z którym najczęściej rywalizowałem. Zawsze motywował mnie i mój zespół. Jestem wdzięczny za ostatni miesiąc, który spędziłem z Davidem” – ogłosił szkoleniowiec za pośrednictwem platformy X.

cynic miał przed sobą występ w CS-owej Lidze Mistrzów

David swoje pierwsze kroki na scenie esportowej stawiał w 2018 roku w półprofesjonalnych zespołach pokroju CheckSix Gaming czy Clutch Solutions. Jego kariera nabrała tempa trzy lata później, gdy dołączył do Party Astronauts. Utożsamiając się z tym klubem, zwyciężył m.in. 38. sezon ESEA Premier NA, iBUYPOWER Mythic Masters Winter oraz SteelSeries Prime Cup NA.

W połowie września 2022 roku otrzymał angaż w Nouns Esports. Z tą drużyną zaczął rywalizować na turniejach najwyższego szczebla rozgrywkowego pokroju Intel Extreme Masters Dallas, Thunderpick World Championship czy ESL Challenger Jonkoping 2023. Był nawet o krok od awansu na ostatniego Majora w historii CS:GO. Niemniej w decydującym meczu prym wiedli zawodnicy Teamu Liquid.

Ostatni miesiąc spędził w zespole BOSS, który zdołał zakwalifikować się do północnoamerykańskiego turnieju RMR przed inauguracyjnym Majorem w Counter-Strike’u. 2. W kwietniu cynic i pozostawili zawodnicy mieli zameldować się na linii startu 19. sezonu ESL Pro League. Niestety, ale ekipa stawi się na serwerze bez swojego nominalnego snajpera.

“Poświęcił się grze całym swoim sercem”

Na początku tego tygodnia ojciec Davida poinformował nas, że cynic zmarł. Ta przykra informacja miała ogromny wpływ na naszych pracowników, ponieważ blisko współpracowaliśmy z Davidem. Miło było przebywać w jego towarzystwie i był uwielbiany przez wszystkich członków zespołu. Zawsze był znaczącym graczem w zespole, ponieważ zapewniał przywództwo oraz władał niesamowitymi umiejętnościami strzeleckimi. Dziękujemy Davidzie, spoczywaj w pokoju” – zakomunikowała organizacja Nouns Esports.

Z głębokim smutkiem przekazuję bolesną wiadomość o śmierci Davida “cynica” Polstera na początku tego tygodnia. W ciągu ostatnich dwóch lat miałem zaszczyt blisko współpracować z Davidem. Jego niezachwiana miłość do Counter-Strike’a była niezrównana i poświęcił się grze całym swoim sercem. Wkład Davida w CS-ową społeczność był znaczący, a jego pasja była naprawdę inspirująca. W tych trudnych chwilach składam najszczersze kondolencje wszystkim, którzy go znali i z nim pracowali” – napisał były trener cynica, Kory “SEMPHIS” Friesen.