Respawn.pl

Nie żyje KiXSTAr, znany komentator Rainbow Six Siege. Miał 24 lata

Autor: Marcin Kapusta

11 października odszedł jeden z najpopularniejszych komentatorów na scenie Rainbow Six Siege, Michael “KiXSTAr” Stockley. Tę przykrą informację potwierdziła wczoraj rodzina zmarłego.

Niestety, ale to nie pierwszy przypadek w świecie sportów elektronicznych w ostatnim czasie. Tydzień temu odszedł również były gracz i trener CS:GO, Michael “MAiNLiNE” Jaber, który od dwóch lat walczył z chorobą nowotworową.

24-letni KiXSTAr zginął w wypadku samochodowym. Według portalu East Bay Times, został on uznany za zmarłego na miejscu tego tragicznego zdarzenia. “Składamy najgłębsze kondolencje rodzinie Michaela Stockleya w tym trudnym czasie. Michael był jednym z jasnych świateł naszej społeczności i będzie nam go brakowało. W miejsce kwiatów rodzina Michaela prosi, aby przesłać darowiznę na rzecz lokalnego banku żywności. Z szacunku dla Michaela, jego przyjaciół i kolegów, zdecydowaliśmy się przełożyć dzisiejsze spotkanie w ramach North American League. Szczegóły dotyczące zaktualizowanego harmonogramu podamy tak szybko, jak będzie to możliwe.” – zakomunikowano na oficjalnym profilu Rainbow Six Esports.

KiXSTAr obecny był na scenie R6 od 2016 roku. Swoje początki wiązał z organizacją Team Orbit, pod której banderą zwyciężył pierwszą i trzecią edycję Pro League Year 1 North America PC, a także zdobył wicemistrzostwo finałów drugiego sezonu Pro League Year 1. Później postanowił spróbować swoich sił jako komentator. Za mikrofonem obecny był podczas kilku Majorów, w tym m.in. Six Major Paris 2018, Six Major Raleigh 2019 oraz niedawno rozegranego Six Mexico Major 2021.

Przez ostatnie dwadzieścia miesięcy Michael mieszkał z nami podczas lockdownu, komentował i streamował ze swojej sypialni, dzielił się z nami posiłkami. Spędzał czas z dalszą rodziną tego lata i pozwolił nam wszystkim lepiej go poznać. Nie było go tak długo, podróżował po świecie i poznał wiele ludzi ze świata R6. Wrócił do domu szczęśliwszy i silniejszy, i za to jesteśmy mu wdzięczni. Kiedy zmagał się z problemami jako nowy caster w Polsce, po raz pierwszy zdany na siebie, niektórzy z Was zebrali pieniądze, aby kupić bilet lotniczy dla mnie, aby go zobaczyć. Wsparcie było dla niego tak ogromne, że aż przerwał swój stream i się rozpłakał. Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy wyciągnęli do niego pomocną rękę. Na turniejach widzieliśmy, jak bardzo był szanowany za swój talent i poświęcenie. Jako rodzice jesteśmy dumni z jego ciężkiej pracy i determinacji. W poniedziałek, 11 października Michael “KiXSTAr” Stockley niespodziewanie odszedł. Miał tak wiele planów na przyszłość i cieszył się na myśl o dalszej pracy. Jesteśmy wdzięczni za miłość i wsparcie, którego doświadczyliśmy od tak wielu z Was.” – oświadczyli rodzice Michaela.

Przez ostatnią dobę starałem się ubrać swoje myśli. Jestem kompletnie rozbity i zagubiony. Straciłem najlepszego przyjaciela, brata i oddanego współpracownika. Kocham Cię Michael i bardzo będę za Tobą tęsknić. Rodzina powiedziała, że Michael zmarł, robiąc to, co kochał – jeżdżąc samochodem. Był sam i nikt inny nie został ranny. Żeby była jasność: to był nieszczęśliwy wypadek. Chociaż ciekawość jest zrozumiała, szanuj prywatność rodziny.” – przyznał najbliższy przyjaciel KiXSTAra, Parker “INTERRO” Mackay.