Respawn.pl

Niedziela pod znakiem polskich derbów! W grze TPT, HONORIS, Izako Boars oraz Anonymo

Autor: Krzysztof Sarna

Czas na kolejne pojedynki, w których podziwiać będziemy mogli nadwiślańskie zespoły. Dziś jednak te rywalizować będą między sobą. Na serwerze zameldują się reprezentanci TPT, HONORIS, Izako Boars, a także Anonymo. 

Ogólnie rzecz ujmując, ostatnia dyspozycja ekip znad Wisły po prostu nie jest dobra. Dziś jednak ktoś będzie musiał wygrać, bo rodzime zespoły staną przeciwko sobie. I w ten oto sposób obejrzeć będziemy mogli TPT, HONORIS, Izako Boars i Anonymo Esports.

Jako pierwsi, bo o godzinie 12:00 na serwerze zameldują się gracze Tarczyńskiego Protein Teamu oraz HONORIS. Nie możemy zapominać, a wręcz musimy na samym starcie zaznaczyć, że stawka tego starcia będzie naprawdę duża, bo jest to półfinał, którego zwycięzca zagra w finale Esport Tour Pro Summer. Ostatnie dni na pewno należą do tych udanych dla organizacji Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa, bo awansowała ona do drugiego etapu Spring Sweet Spring 3 Regionals. O wiele trudniej jest jednak ocenić formę TPT, bo jeszcze nie tak dawno przecież szeregi tej formacji zasilił Piotr “morelz” Taterka, co bez wątpienia jest sporym wzmocnieniem. Różnica, jaka dzieli te dwie drużyny, jest jednak naprawdę duża, bo HONORIS aktualnie jest na 119. pozycji światowego rankingu HLTV, podczas gdy podopieczni Jakuba “inwooda” Salwy na 226.

Pewni możemy zatem być, że ujrzymy polski zespół w finale Esport Tour Pro Summer. Drugim finalistą będzie lepszy z dwójki MAD Lions kontra EC Brugge. Start tych zawodów zaplanowano na godzinę 18:00.

Do wisienki na torcie dojdzie o godzinie 19:00, bo rywalizować będzie Izako Boars oraz Anonymo Esports. To wszystko w ramach zdobycia punktów w 37. sezonie ESEA Premier. Tajemnicą jednak nie jest, że zarówno “Dziki”, jak i “Anonimowi” po prostu sobie nie radzą. Odzwierciedleniem tej tezy jest ostatnie miejsce zajmowane przez IB oraz ósme przez podopiecznych Adriana “imd” Piepera w grupie B. Po pięciu rozegranych meczach Anonymo ma tylko trzy punkty, a Izako Boars nie ma ich wcale. Tak też trudno mówić tu o jakichkolwiek play-offach, chociaż w przypadku Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego i jego kolegów są prawdopodobne. Co by nie mówić, te drużyny ostatnio miały okazję grać ze sobą ósmego marca w ramach ESL Mistrzostw Polski. Wówczas doszło do remisu oraz wygranej Anonymo. 

Harmonogram niedzielnych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

12:00 | Tarczyński Protein Team vs. HONORIS – BO3 

18:00 | Finał Esport Tour Pro – BO3 

19:00 | Izako Boars vs. Anonymo Esports – BO3