Respawn.pl

Niepubliczne DLC pojawiło się dla CS:GO! Najprawdopodobniej dotyczy to Source 2

Autor: Michał Maćkowski
Source 2, CS:GO

Coraz więcej informacji otrzymujemy na temat Source 2. Poprzednia noc dla społeczności CS:GO była bardzo interesująca, bowiem wszyscy liczyli na nową aktualizację. 

Społeczność CS:GO w ostatnich żyje informacjami na temat potencjalnej nowej odsłony gry i silnika Source 2. Z 6 na 7 marca znani w środowisku użytkownicy sprawdzający ruchy Valve wykryli kolejne ważne elementy, które zostały zaktualizowane i które mają odpowiedzialne być za nowy silnik gry. Twórcy dodali bowiem ukryte DLC dla gry.

Coraz więcej informacji o Source 2!

Noc z 6 na 7 marca dla wielu fanów CS:GO na pewno nie była przespana, ze względu na kolejne ruchy Valve. Tuż przed północą wykryto bowiem dodanie do gry ukrytego DLC, które do tej pory informowało społeczność o wprowadzeniu do gry operacji. Tak było w przypadku m.in. operacji Riptide czy przepustki Broken Fang, jednak zabrakło tym razem dodania kompatybilnych wersji map.

dlc source 2Wiele na to wskakuje, że ukryte DLC najprawdopodobniej dotyczy Source 2, ze względu na dodanie dziewięciu magazynów plików, które mają dotyczyć nowego silnika Społeczność przygotowana była na aktualizację już zeszłej nocy, ale Valve z niewiadomych przyczyn nie zdecydowało się na wprowadzenie zmian.

Nowe ukryte DLC to warsztat narzędzi dla nowego silnika?

Według Pavel Djundik, założyciela serwisu SteamDB, najnowsza aktualizacja wprowadzająca ukrytą aplikację wprowadziła warsztat narzędzi dla nowego silnika. Sprawa ma się na tyle ciekawe, że w najnowszej aktualizacji do Dota 2 odnaleziono nie tylko informacje o Source 2, ale także kody odpowiedzialne właśnie za CS:GO, a dokładnie za między innymi skórki, naklejki czy starsze pliki tekstur.

Na ten moment nie wiemy, kiedy Source 2 wkroczy do CS:GO czy powstanie nowa gra, która ma nosić nazwę Counter-Strike 2. Więcej informacji na temat ostatnich wydarzeń znajdziecie tutaj.