Respawn.pl

Kosmiczna liczba! Mecz ENCE u Izaka oglądała populacja Olsztyna czy Zabrza

Autor: Krzysztof Sarna
Izak

Za nami ćwierćfinałowy mecz ENCE w ćwierćfinale IEM Katowice 2024. Polsko-duński skład finalnie uległ 1:2 Teamowi Falcons w Spodku i odpadł z turnieju. Niemniej jednak polska społeczność esportowa odżyła i widać to było nie tylko w Spodku. Tezę tę obronić może polskojęzyczna transmisja na kanałach Piotra “Izaka” Skowyrskiego, która w szczytowym momencie była oglądana przez populację takich polskich miast jak Olsztyn, Zabrze czy Bielsko-Biała. 

Fenomenalna publika na kanale Izaka podczas meczu ENCE

Podczas tegorocznego Intel Extreme Masters Katowice za polskojęzyczną transmisję odpowiada studio Piotra “Izaka” Skowyrskiego, a nie jak do tej pory było – studio ESL z Katowic. W ostatecznym rozrachunku produkcją zajmuje się gam3rs_x, z kolei komunikację wspiera Were Fantasy. W ten oto sposób transmisje w języku polskim z IEM Katowice 2024 możemy obserwować na kanale Twitch oraz YouTube Izaka.

Spotkanie pomiędzy ENCE a Falcons w ramach ćwierćfinału IEM Katowice 2024 cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wszak po ośmiu latach przerwy drużyna pod polską flagą wystąpiła w Spodku. Kibice znad Wisły ponownie mogli poczuć się jak za czasów świetności polskiego Counter-Strike’a, dlatego nic dziwnego, że na solidne godziny czy nawet dni przed meczem wzbudzał on wiele emocji. 

CZYTAJ TAKŻE: Troglodyta: Kibiców po Virtus.pro jest wielu, ale trzeba ich przebudzić!

Nasza redakcja ma okazję gościć w miejscu wydarzenia. W trakcie pojedynku pomiędzy ENCE a Falcons trybuny Spodka były szczelnie “nabite”, wypełnione po brzegi. Polscy kibice niemalże przez cały okres trwania trzech map kibicowali, śpiewali i dobrze się bawili. Na kilka minut przed startem każda z osób na stojąco przywitała reprezentantów fińskiej drużyny.

Ci, którzy nie mogli się pojawić na miejscu wydarzenia, a przecież takich było więcej – mogli obejrzeć pojedynek dopełniony komentarzem Izaka oraz Łukasza “Hermesa” Pożyczka. Emocji w całym pojedynku nie brakowało, ale wydaje się, że największe były w ostatnich rundach trzeciej mapy, Nuke’a, kiedy to podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego zaczęli gonić wynik, a losy całego starcia wyjaśnić musiały się dopiero w ostatniej regulaminowej rundzie. Toteż właśnie w niej doszło do największej publiczności na streamach Izaka “w peaku”. Na platformie Twitch było to dokładnie 105 767 osób, z kolei na YouTubie spotkanie obserwowało 69 070 widzów. Po zsumowaniu daje to 174 837 osób. 

CZYTAJ TAKŻE: KubiK: ENCE może walczyć z każdym

To liczba bardzo zbliżona do populacji takich polskich miast jak Bielsko-Biała, Zabrze czy Olsztyn, co trzeba przyznać – robi niemałe wrażenie. Warto jeszcze z tego miejsca wspomnieć o tym, że przecież nie każda z tych osób musiała sama oglądać transmisje. Niejednokrotnie bywa tak, że dochodzi do zebrania się grupy znajomych, gdzie streama fizycznie ogląda nawet 10 czy 15 osób. Tak więc szacować można, że fizycznie transmisję spokojnie oglądać mogło ponad 200 tysięcy osób.

Po więcej informacji o rozgrywkach zapraszamy do dedykowanej relacji poświęconej fazie grupowej IEM Katowice 2024.