Respawn.pl

Niesamowity mecz pomiędzy OG Esports a ENCE na IEM Fall

Autor: Krzysztof Sarna

Rozgrywki IEM Fall rozkręciły się na dobre! W czwartek sporo się działo, ale spotkanie, które zyskało największe uznanie jest to z udziałem OG Esports oraz ENCE. Przekonajcie się sami, co działo się w starciu, w którym spotkali się Polacy.

O drugim dniu zmagań na Intel Extreme Masters Fall możemy mówić w kontekście jednego meczu. ENCE i OG Esports. I to nie tylko dlatego, że naprzeciwko siebie stanęli Polacy. Ale to dlatego, że to właśnie ten mecz był najbardziej zacięty. To jeszcze Was nie przekonało? A co powiecie na aż cztery dogrywki? Tak, właśnie cztery dogrywki. To dlatego bezsprzecznie to drugie spotkanie możemy uznać za to najlepsze podczas czwartku w walce o Majora. Tą lepszą drużyną okazała się ta lepsza na papierze, a więc Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego koledzy. Jeśli chodzi o podopiecznych Jakuba “kubena” Gurczyńskiego, to ci przegrali z Dignitas i tym samym odnieśli drugą porażkę. Blisko dokonania sensacji było Sprout, które było o włos od pokonania Teamu Vitality, wszak wygrywał 14:12, ale przegrało jeszcze w regulaminowym czasie gry. 

SKADE natomiast mogło rozczarować, ale także rzutem na taśmę wygrało z Fiend. Minimalną niespodzianką jest triumf Ninjas in Pyjamas nad FaZe Clanem. Jeszcze przed rozpoczęciem czwartkowych pojedynków uznawaliśmy piątą ekipę świata za pretendenta do odniesienia wiktorii, ale w praktyce okazało się inaczej. Ciekawie jest w przypadku fnatic, które musiało uznać wyższość DBL PONEY. 

Kolejnym pojedynkiem, w którym ujrzeliśmy komplet odsłon był ten pomiędzy Copenhagen Flames a AURĄ. G2 Esports ze sporym zapasem sił poradziło sobie z BIG. Żeby sensacji w czwartek było mało, to mousesports przegrało z FunPlus Phoenix. 

Czwartkowe wyniki Intel Extreme Masters Fall prezentują się następująco:

Dignitas 1:0 MAD Lions – Inferno 16:9

ENCE 0:1 OG Esports – Mirage 25:28

Team Vitality 1:0 Sprout – Vertigo 16:14

Fiend 0:1 SKADE – Overpass 14:16

Ninjas in Pyjamas 1:0 FaZe Clan – Ancient 16:8

fnatic 0:1 DBL PONEY – Nuke 13:16

Copenhagen Flames 1:0 AURA – Overpass 16:14

BIG 0:1 G2 Esports – Nuke 8:16

FunPlus Phoenix 1:0 mousesports – Nuke 16:12

Heroic 0:1 Sinners – Vertigo 12:16

Astralis 1:0 Movistar Riders – Inferno 16:13

Complexity Gaming 1:0 Endpoint – Mirage 16:7