Respawn.pl

Niesamowity mołotow raina na Overpassie. Każdy powinien go poznać

Autor: Aleksander Kurcoń

Oglądanie profesjonalnych graczy CS:GO może wiele nauczyć. Tak było przy okazji meczu FaZe Clanu z Players w ramach ESL Pro League. Mowa o znakomitym mołotowie na Overpassie, który pokazał rain.

Po obejrzeniu zagrania Havarda “rain” Nygaarda na Overpassie tym bardziej docenia się pracę i analizę, jaką przeprowadzają profesjonalni gracze. W końcu co prawda grają oni ciągle na tych samych mapach, a mimo to są w stanie co chwilę pokazać jakieś nowe, ciekawe zagranie. Tym razem mowa o wykorzystaniu mołotowa.

Co dokładniej zrobił rain? Rzucił mołotowa z bezpiecznej pozycji, tuż po starcie rundy. Następnie granat poleciał w bardzo kluczowe miejsce na mapie – a dokładniej w okolice “kibli”. Spalenie tej lokacji w ten sposób jest doskonałym zagraniem – jest bardzo bezpieczne, a zarazem pozwala kolegom z drużyny opanować bardzo ważny obszar. Bez kontroli “kibli” ciężko bowiem atakować bombsite górny od strony banana. Z resztą, wystarczy zobaczyć:

Materiał przygotował i wyłapał NarT, który następnie opublikował i wyjaśnił to zagranie na Twitterze. Jeśli ktoś grywa na Overpassie z zespołem, to koniecznie musi nauczyć się rzucania tego mołotowa. Pomoże on opanować mida na mapie tuż po starcie rundy i bez potencjalnej straty swojego zawodnika.